BNB fiyatının yükselmesi ETH camiasında panik yarattı

  Binance Coin fiyatında rekor seviyelerin görülmesi ve Binance Smart Chain’in kullanımının artması dikkat çekti. Binance destekli blockchain projeleri kısa sürede popülerlik kazanması Ethereum camiasını tedirgin etti…

  Ethereum geliştiricileri, Binance Smart Chain’in blockchain sektöründe popülerlik kazanmasından memnun görünmüyor. Binance Coin ve Binance Smart Chain, birkaç hafta içerisinde katlanarak büyümesi kripto para dünyasının gündeminde yer etti. BNB fiyatı son 1 ay içinde 40 dolardan 250 dolar seviyesine kadar tırmandı.

  BNB fiyatında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılması, kripto para yatırımcılarının Binance Smart Chain’e olan ilgisini de arttırdı. Son 30 gün içinde hızlı bir yükseliş gösteren kripto para biriminin bu ivmesi Binance ile Ethereum arasındaki iplerin de gerilmesine neden oldu.

  Binance Coin Fiyatı Neden Yükseliyor?

  Blockchain dünyasında Ethereum’un rakipleri arasında gösterilen Binance Smart Chain, kullanıcılarına daha kısa süre içinde avantajlar veriyor. Ethereum ağına kıyasla daha düşük işlem ücretleri olması sayesinde düşük maliyetlerle işlem yapma fırsatı sağlıyor. Kripto para dünyasının önde gelen borsalarından Binance, yerel kripto para birimi BNB fiyatının yükselmesinde etkili oldu.

  Binance borsası, Binance Smart Chain üzerinde yapılacak 300 dolarlık bir BNB işlemi için kullanıcıya 0.01 dolar maliyet sunmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bu süreçte ortalama bir Ethereum işleminin maliyeti ise 21 dolar seviyesinde olduğu için BSC ağı çok daha cazip bir hale geliyor. 

  Ethereum Camiasında İşler Ciddiye Bindi

  Binance ekosistemi, blockchain dünyasındaki popülerliğini elde ederken Ethereum ağı üzerinden de reklam yaptı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Ethereum ağında bulunan yüksek işlem ücretlerini öne çıkartarak Binance Smart Chain’in reklamını yapmasıyla gündeme geldi. Borsa yönetimi bu reklamla Ethereum ekosistemindeki projeleri kendi projelerine çekebilme fırsatı buluyor.

  Ethereum camiasından da gerilen rekabette sert açıklamalar yapıldı. Popüler kripto para biriminin geliştiricileri arasında yer alan Ricardo Spangi, bu konuyla ilgili şu açıklamaları yapmıştı: “Bugün Binance Smart Chain projesi hayata geçti. Basitçe anlatmak gerekirse, Ethereum’un kopyası olduğu söylenebilir. Ethereum adresinizi değiştirmek zorunda kalmadan; Infura’nın BSC versiyonunu, Etherscan’in BSC klonunu kullanabiliyorsunuz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle