Kripto Para

Dev banka JPMorgan BTC fonu kurmaya hazırlanıyor

  Finans dünyasının en büyük bankalarından JPMorgan Chase, Bitcoin ve kripto para sektörüne yönelik çalışmalarına devam ediyor. Uzmanlar, dev bankanın BTC tabanlı bir hizmet sunmaya başlayabileceğini açıkladı…

  Kripto para basınında yer alan gelişmelere göre dünyanın önde gelen bankacılık ve finans kurumlarından JPMorgan Chase, kripto para piyasasına giriş yapacak. Önümüzdeki aylar için hazırlıklara şimdiden başladığı belirtilen banka için yüksek profilli müşterilerine özel bir BTC fonu kurmayı planladığı öğrenildi. 

  Yönetimi altında 3 trilyon dolarlık sermaye bulunan JPMorgan Chase, kripto para sektörüne yönelik çalışmalarına hız kazandırdı. Dev banka geçtiğimiz dönemde kripto para dünyasının göz önündeki şirketlerinden MicroStrategy gibi yatırımcılara yönelik yeni yatırım ürününü çıkarmıştı. Söz konusu yatırım ürünü içinde Bitcoin olup olmayacağı merak edilirken, hazırlandığı öne sürülen BTC fonunda çok sayıda kripto paralar olacağı iddia edildi.

  Yüksek Profilli Müşterilere Sunulacak

  Edinilen bilgilere göre yaz aylarında kurulması planlanan Bitcoin fonunun yönetiminin aktif olarak JPMorgan tarafından yürütüleceği belirtildi. Öte yandan dev bankanın kripto para dünyasında heyecan yaratan bu hizmetinin özel varlık müşterileri ile sınırlandırılması bekleniyor. Dolayısıyla bu fona erişim yapıp yatırım yapabilmek için belirli kriterleri karşılamak gerekecek. 

  Dev banka tarafından kurulacak Bitcoin fonu için gerekli custody hizmetinin, NYDIG bünyesinden alınacağı öne sürüldü. Kripto para dünyasında olumlu karşılanan bu hizmet, dev bankanın müşterileri dışında Bitcoin yatırımcılarını da sevindirdi. Yatırımların yaz aylarında hız kazanması ile birlikte BTC fiyatında yeni bir ralli meydana gelebilir.

  Geleneksel Finanstan Kripto Para Atağı

  Bu sene içinde bir başka dev ölçekli banka Morgan Stanley de bazı özel müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya başlamıştı. Morgan Stanley’nin Bitcoin fonlarından birine hizmete açıldıktan sonra çok kısa bir süre içinde yaklaşık 30 milyon dolar para girişi yapılması da basında geniş yankı uyandırdı. Geleneksel finans dünyasının köklü ve büyük bankalarının yaptıkları kripto para atağı yakından takip ediliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle