Kripto Para

Araştırma sonuçlarına göre NFT’ler halen hedeflerinden çok uzakta!

  EXterlab tarafından önceki gün yayımlanan bir anket sonuçları, fungible olmayan tokenlerin (NFT’ler) halen hedefledikleri konuma uzak olduğunu ortaya koydu! Yapılan araştırmadan çıkan sonuca göre insanların çoğu, NFT’leri bir sanat ürünü olarak görmekten çok uzak. Sadece daha yüksek fiyattan satabilmek adına NFT satın aldıklarını belirten anket katılımcılarından ilginç cevaplar sonuçlara yansıdı. 

  Fungible olmayan tokenler (NFT’ler) ile ilgili yapılan bir araştırma henüz insanların bu teknolojinin doğasını anlamadığını ortaya koydu! DEXterlab tarafından yayımlanan bir anket, insanların NFT satın almasının ardındaki en büyük motivasyonun para kazanmak olduğunu ortaya koydu.

  İnsanların Yüzde 64.3’ü NFT’leri Para Kazanmak İçin Alıyor!

  İnternetten herkesin ücretsiz olarak katılabileceği bir anket hazırlayan DEXterlab, insanlara neden NFT satın aldıklarını sordu. Twitter üzerinden paylaşılan ankete katılımcılar; para kazanmak, bir topluluğa katılmak ve esnek olmak, dijital sanat eseri toplamak ve oyunlara ve araçlara erişim gibi seçenekler yer aldı. Yayımlanan ankette katılımcıların %64,3’ü para kazanmak için NFT satın aldıklarını belirtti.

  Katılımcıların Yüzde 41.7’si NFT’lerden Kar Elde Etmiş!

  Ankette ayrıca önceki NFT deneyimlerinden para kazanılıp kazanılmadığı sorusu da katılımcılara soruldu. Katılımcıların %41,7’si NFT’lerden para kazandığını ifade ederken, NFT’lerden para kaybedenlerin sayısı ankete %58,3 olarak yansıdı.

  NFT Bir Yatırım Aracı Mı?

  Ankete katılan 1.318 kişinin %64,3’üne göre NFT’ler bir yatırım aracı ve satın alım kararları ardındaki en büyük etmen ise para kazanmak! Ankete katılanların sadece %12,4’ü bir sanat eseri sahip olmak amacıyla NFT satın aldıklarını kabul ederlerken, bu rakamlar aslında değiştirilemez token’lerin halen misyonundan ne kadar uzak olduğunu ortaya koydu.

  Öte yandan NFT’yi büyük bir çoğunluk yatırım aracı olarak görse de halen bu token’lerden kazanç elde edebilenlerin oranı oldukça düşük. Katılımcıların yarısından fazlası aldıkları NFT’lerden bugüne kadar zarar ettiler. Ayrıca NFT temelli oyunların da etkisinin %8,6’da sınırlı kalması önemli bir istatistik. Zira metaverse oyunlarının NFT’lerine duyulan ilgi göz önüne alındığında aslında insanların oyun ve araçlara ulaşmak için değil daha yüksek fiyata satmak için NFT satın aldıkları gerçeği bu rakamlardan da anlaşılıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle