Kripto Para

BNB ETH'ye rakip olmaya başladı

  Kripto para dünyasının popüler birimlerinden BinanceCoin yaşadığı son yükseliş ile dikkatleri üzerine çekti. Tarihi rekorunu tazeleyen kripto paranın yükselişi ile Ethereum’u tahtından edeceğine yönelik tartışmalar da yeniden hız kazandı. 576 dolara ulaşan BinanceCoin, Ethereum’a güçlü bir rakip olmak için önemli bir adım gerçekleştirmiş oldu.

  Kripto para piyasasındaki hareketlilik hızla devam ediyor. Bitcoin’in ardından diğer kripto para birimlerinin devam ettiği rallide Binance Coin büyük bir yükselişe imza attı. 2021 yılının başından bu yan gösterdiği fiyat artışı ile dikkatleri üzerine çeken kripto para yeni bir rekora imza attı. 576 dolar seviyesine ulaşmayı başaran Binance Coin, bu rakam ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 2021 yılının başından bu yana yüzde 1500’ün üzerinde artış yaşayan kripto para Ethereum’a da adım adım yaklaşıyor.

  Geçtiğimiz aylarda Ethereum’a iyi bit alternatif olabileceği iddia edilen Binance Coin’in yaşadığı son fiyat yükselişi, kripto paralar arasındaki rekabeti de arttırdı. BinanceCoin bu yükselişi ile Ethereum’un piyasa değerinin yüzde 35’ine ulaştı. Bu da BNB’nin rakibini aşmak için çok az yolunun kaldığını gösteriyor.

  Binance Smart Chain düşük işlem ücretleri ile de dikkat çekmişti

  BinanceCoin bugün yaşadığı yükseliş ile yatırımcılarını Etheereum’u gerisinde bırakabileceği konusunda inandırdı. Son dönemlerde sık sık gündeme gelen Binance Coin’in ağı Binance Smart Chain de geçtiğimiz aylarda Ethereum ağına iyi bir alternatif olabileceği şeklinde gündeme gelmişti. Binance Smart Chain’in düşük işlem ücretleri nedeni ile Ethereum’u geride bırakma şansı oldukça yüksek.

  Bilindiği gibi Ethereum ağı yüksek işlem ücretleri ile ilgili olarak sık sık eleştiri alıyor. Bununla beraber Ethereum ağındaki birçok yatırımcı, alternatif seçenekleri araştırıyor. BSC bu noktada iyi bir alternatif olarak konumlandı.

  RyanWatkinsBinance Smart Chain’in merkezileşmesini eleştiriyor

  Binance Smart Chain daha ölçeklenebilir ve daha hızlı olması gibi nedenlerle yatırımcılardan takdir toplasa da Messari araştırmacılarından RyanWatkins, bu durumun yüksek teknoloji ile ilgili olmadığını belirtmişti. Ünlü araştırmacı BSC’nin merkezileştiğini ve bu nedenle daha tercih edilir hale geldiğini açıkladı. WatkinsBSC’nin merkezileşmesine ise eleştirel yaklaşıyor.

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 BNB fiyatı %binancecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %binancecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Binance Coin 24 saatte %binancecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle