Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Mayıs 2022

  Kripto para piyasası genelinde yaşanan sert düzeltme sonrasında piyasadaki son durum merak ediliyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşler devam ederken bazı popüler altcoinlerde toparlanma sinyalleri görülüyor.

  10 Mayıs 2022 Salı gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği isimlerden Galaxy Digital’in CEO’su Michael Novogratz, kripto para piyasasının şu an oldukça volatil ve zorlu olduğunu vurguladı. Ünlü milyarder, önümüzdeki birkaç çeyrekte bu sürecin devam edeceğini ifade etti. Bu açıklamalar yatırımcıları daha da endişelendirdi. 

  Bankacılık sektörünün önde gelen devleri Citigroup, BNY Mellon ve Wells Fargo kripto para teknoloji şirketi Talos’a yatırım yaptı. 105 milyon dolarlık B serisi finansman turunda Talos toplamda 1,25 milyar dolar değerleme elde etti. 

  Ünlü fon şirketi Ark Invest kurucusu Cathie Wood, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin riskli varlıklar olduğunu vurguladı ve fiyatların dip noktaya yaklaştığını söyledi. Bitcoin’deki düşüşü ABD borsalarına bağlayan Wood, bu düşüşün geçici olduğunu aktardı. 

  Ünlü kripto para analiz şirketi Glassnode son raporunda BTC’deki düşüşü değerlendirdi: “Bitcoin daha geniş ekonomik koşullarla yüksek oranda ilişkili olmaya devam ediyor. Bu da önümüzdeki yolun maalesef en azından şimdilik zorlu olabileceğini gösteriyor.”

  En büyük kripto para borsası Binance LUNA ve UST kripto para birimleri için çekimlerin askıya alındığını duyurdu: “eTrra (LUNA) ağındaki LUNA ve UST tokenleri için para çekme işlemleri, yüksek hacimli bekleyen para çekme işlemleri nedeniyle 2022-05-10 tarihinde geçici olarak askıya alındı. Bunun nedeni ağ yavaşlığı ve tıkanıklığıdır.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC’de yüzde 3.77 oranında kayıp yaşanırken 31.763 dolarlı seviyeler takip ediliyor. ETH başta olmak üzere SOL ve ADA coin fiyatlarındaki yükseliş yatırımcıları memnun ediyor. Öte yandan BNB, XRP coinlerde düşüşler hızlanırken günün en çok değer kaybeden kripto parası yüzde 7 düşen UST stablecoini oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle