Kripto Para

Elon Musk bir kez daha Twitter’ı eleştirdi!

  Twitter’ın en etkili ve en aktif kullanıcıları arasında yer alan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bir paylaşımında Twitter’ı eleştirdi. Kripto para odaklı dolandırıcılık girişimlerini engelleyememe konusunda eleştirilerini dile getiren Musk, daha önce de Twitter dolandırıcıları ile dalga geçmişti.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla dünyanın en etkili ve en popüler isimlerinden biri oldu. Musk bu süreçte özellikle de kripto paralar ile ilgili paylaşımlarda bulunurken, çoğu zaman da odağına Dogecoin’i (DOGE) aldı. Twitter’ın en etkili isimlerinden olan Musk, daha önce Twitter’da ortaya çıkan kripto para dolandırıcılarıyla dalga geçmiş, bu konudan dolayı da Twitter’ı eleştirmişti. Ünlü CEO yeni paylaşımında bir kez daha Twitter’ı aynı konudan dolayı eleştirdi.

  Konuyu DOGE’un Kurucusu Gündeme Getirdi

  Tesla CEO’su Musk, kripto para dolandırıcılık konusunun Twitter’da hala bir problem olduğunu dile getirdi. Dogecoin’in kurucusu Billy Markus, Twitter hesabı üzerinden bir “giveaway” dolandırıcılık girişiminin ekran görüntüsünü paylaştı. Markus, söz konusu paylaşımında kripto paralar hakkındaki spam mesajların artmasından bir kez daha şikayetçi oldu. Elon Musk da söz konusu eleştirilerini, bu paylaşımın altında dile getirdi. Billy Markus paylaşımında şu ifadelere yer vermişti:

  “Hey Twitter, bu saçmalık hakkında bir şeyler yapabilir misin? Kriptodaki herkes, Twitter’daki bu bariz dolandırıcılık listelerine toplu halde spam mesajlarda ekleniyor ve bu herkes için çok rahatsız edici. Teşekkürler.”

  Elon Musk: Bu Uzun Bir Süredir Bozuk

  Billy Markus’un paylaştığı ekran görüntüsünde, Elon Musk’ın adını kullanan bir Twitter dolandırıcısının, “Bitcoin giveaway” yöntemi ile kullanıcıları ağına düşürmeye çalıştığı görülüyor. Billy Markus’un söz konusu paylaşımına yanıt veren Elon Musk da “Doğru. Bu uzun bir süredir bozuk” ifadelerini kullandı. Zira Musk da bilindiği gibi uzun bir süredir Twitter dolandırıcılarıyla mücadele ediyor. Geçtiğimiz Ekim ayında Musk, Dogecoin (DOGE) hakkında bir paylaşımda bulunarak dolandırıcılarla dalga geçmişti.

  Elon Musk’ın İsmi ile 2 Milyon Dolarlık Vurgun

  Twitter’da dolandırıcılar, genellikle kendilerine gönderilen ilk para miktarını ikiye katlama sözü verirler. Elon Musk da bu konu üzerinden dolandırıcılarla dalga geçmişti. Öte yandan Temmuz 2020 döneminde Elon Musk’ın yanı sıra Bill Gates, Kim Kardashian ve birçok ünlü isim Twitter hack’i olan kripto para dolandırıcılarının hedefi olmuştu. Federal Ticaret Komisyonu’nun sunduğu verilere göre Twitter dolandırıcıları, sadece Elon Musk’ın adını kullanarak 2 milyon dolar elde etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle