Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Kasım 2022

  Hafta başından beri düşüşe devam eden kripto para birimlerinde nihayet pozitif sinyaller görülmeye başlandı. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş, altcoin projelerine olumlu yansıdı.

  23 Kasım 2022 Çarşamba gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Three Arrows Capital’in kurucusu Su Zhu, FTX iflasını değerlendirdi: “Bazı sektör liderleri FTX’in çöküşünün sektörü beş yıl geriye götürdüğünü söyledi. Bence bundan daha da uzun bir süre, yedi ya da sekiz yıl, eğer altta yatan sorunlar çözülmezse belki daha da uzun bir süre.”

  El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, dijital varlıklar sunan şirketler için yasal bir çerçeve oluşturmak için süreci hızlandırdı. Dijital varlık ihraç yasasının onaylanması halinde kripto şirketleri yasal düzenlemelere tabi olacak. 

  Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, kripto paralarla ilgili korkutan açıklamalar yaptı: “Bitcoin’in değeri sıfıra gitmese bile (ki hala mümkün), sadece birkaç ay önce çok büyük görünen kripto endüstrisinin unutulmaya yüz tuttuğuna dair güçlü bir durum var.”

  FTX’in çöküşüne sebep olan SBF, iflas başvurusu için baskı gördüğünü ve çaresiz durumda olduğunu söyledi: “İşi kurtarabilirdik. Hala bir şans var. Ancak size herhangi bir şeyin olacağına dair söz veremem.”

  Altcoinlerde ise Holochain geliştiricileri 15 Aralık tarihinde beta sürümünü hayata geçireceklerini duyurdu. The Sandbox metaverse platformu ise 24 Kasım’dan itibaren 1 milyar dolarlık LAND satışı yapılacağını açıkladı. Bu duyuruların ardından SAND ve HOT fiyatları yükselişe geçti. 

  Popüler kripto para borsası Binance, son duyurusuyla BNB coin fiyatındaki yükseliş hareketini tetikledi. Hooked Protocol (HOOK) token’ı için bir launchpad başlatan dev borsanın bu hamlesi BNB yatırımcısına yaradı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC yüzde 4.37 artışla yeniden 16.529 dolara kadar tırmandı. ETH ise yüzde 6.39 yükselerek 1.168 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 listesindeki altcoinlerden XRP, ADA, MATIC ve DOGE fiyatlarındaki kademeli yükseliş sürüyor. BNB ise yüzde 16’dan fazla değer kazanmasıyla dikkat çekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle