Altın yatırımcılarını BTC’ye yöneltecek nedenler

  Morgan Creek Digital kurucu ortağı Jason Williams, Bitcoin ve altın piyasasına yapılan yatırımlar hakkında konuştu. Ünlü isme göre yatırımcılar, altın satışlarına hız vererek Bitcoin’e yönelmeye devam edecek…

  Jason Williams son açıklamasında yatırımcıların altın pahasına Bitcoin’e akın etmeye hazırlandıklarını söyledi. Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isim, yatırımcıların altın piyasasında short pozisyon açmalarını ve Bitcoin satın almalarını beklediğini açıkladı. Morgan Creek Digital’in kurucusuna göre yatırımcılardan gelen sermaye altından Bitcoin’e geçmeye devam edecek.

  Dijital varlık şirketinin uzman yöneticisinin bu açıklamaları kripto para basınında geniş yankı buldu. Altının küresel piyasalarda giderek azalan ilgisinin yatırımcılar arasında kitlesel göç başlattığını savunan Jason Williams, Bitcoin ve altın kıyaslamasında şunları söyledi: “Anlamıyorum bile… Bir değer varlığı deposu olarak altın, artık işe yaramıyor.”

  Fiziksel Altın Yatırımının Zorluğuna Değindi

  Jason Williams, fiziksel altının güvence altına alınmasında ve saklanmasında sorun yaşandığını belirtirken özellikle gençlerin bu konuda büyük sıkıntılar çektiğini vurguladı: “Gençlerin altın konusunda böyle düşündüğünü hissediyorum. ‘Ne olduğunu hayal edemiyorum, gidip bir kasa alacağım ve kasayı duvara ve zemine vidalayacağım. Kasayı kilolarca altın ve gümüş bilmiyormuş gibi dolduracağım.’ Mesela, hayatının bu kadar bağlı olmasını istediğini sanmıyorum.”

  Morgan Creek Digital kurucu ortağı, gençlerin fiziksel altını saklama sorunları sebebiyle tercih etmediğini vurguladı. Bu süreçte daha iyi bir değer saklama deposu olarak Bitcoin’den övgüyle bahseden Williams, BTC fiyatındaki artan değerlemeye dikkat çekti. Dijital varlık uzmanı Bitcoin’den, her yıl ortalama olarak sürekli 3 kat değer kazanan bir avcı varlık olarak bahsetti. 

  “Bitcoin Sağlam Bir Para”

  Bitcoin yatırımlarının altına göre daha kazançlı ve pratik olduğunu vurgulayan Jason Williams, kıyaslama sırasında BTC için şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin sadece iyi para değil, aynı zamanda sağlam bir para. Ama aynı zamanda büyüyebilen ve tarihsel olarak yıldan yıla yüzde 200 artan harika bir yırtıcı hayvan gibi.” Bitcoin fiyatı hakkında da tahminde bulunan uzman isim, lider kripto para biriminin fiyatında yaşanan yükselişin katlanarak devam edeceğini söyledi. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle