Kripto Para

BTC bu varlıklardan daha iyi performans gösterecek - Bloomberg

  Bloomberg, merakla beklenen Mayıs ayı kripto para raporunu yayımladı. Söz konusu raporda, Bitcoin’in (BTC) geleneksel varlıklardan daha iyi bir performans göstereceğine dair beklentiler yer aldı. Rapora göre Bitcoin, riskli varlıklardan pozitif yönde ayrışıyor.

  Tüm dünyada referans finans kurumlarından biri olarak görülen Bloomberg’in İstihbarat Departmanı, Mayıs ayına ilişkin beklenen son kripto para raporunu yayımladı. Bloomberg’in Baş Emtia Stratejisti Mike McGlone ile birlikte bu raporda Baş Piyasa Analisti Jamie Douglas Coutts da yer aldı. Raporda, Bitcoin’in (BTC) geleneksel varlıklardan daha iyi performans göstereceğine dair beklentilere yer verilirken, öte yandan Bitcoin'in riskli varlıklardan da pozitif yönde ayrıştığı belirtildi. Rapora göre Bitcoin var olduğu günden bugüne kadar yaptığını yapmaya devam edecek.

  Bloomberg Beklenen Raporu Yayımladı

  Bloomberg raporunda ilk olarak bu yıl Miami’de düzenlenen Bitcoin 2022 Konferansı’nın önemine değinildi. Konuya ilişkin olarak raporda “Miami’deki Bitcoin Konferansı’nda parayı ve finanslı ileriye götürmek için şu an yapılanların durdurulamayacağı sonucuna vardık” ifadelerine yer verildi. Ayrıca raporda, tüm dünyada Bitcoin ve kripto para adaptasyonunun arttığına dair atıflar da yer aldı. Rapora göre kurumsalların kripto alımları artıyor ve bununla birlikte Bitcoin’deki volatilite de azalıyor. Bu da Bitcoin’in, diğer riskli varlıklardan pozitif yönlü ayrışmasını sağlıyor.

  Bloomberg Raporunda “Volatilite” Açıklaması

  Bloomberg raporunda, Bitcoin’in azalan volatilite ve artan kurumsal alımlarının etkisiyle diğer riskli varlıklardan pozitif şekilde ayrıştığına dair yer verilen kısımda şu ifadeler yer aldı:

  “Volatilitenin azalması, Bitcoin’in diğer risk varlıklarından ayrışan bir yatırım aracına dönüşmesini sağlıyor. Bu durum da yatırımcıları diğer geleneksel varlıkların görünmeyen küçük tuzaklarından koruyor. Buradaki amacımız ‘Trendler sizin arkadaşınızdır’ sözüne karşı çıkmak değil. En azından varlıklarının belli bir bölümünü bu tarafa ayırmayan yatırımcıların en kötü senaryoya hazır olmaları gerektiğini söylüyoruz.”

  Bitcoin Fed’in Kararları Karşısında Ne Yapacak?

  Bitcoin’in risk varlıklarından ayrılması konusuna değinen raporda, Nasdaq 100 endeksi ile Bitcoin fiyatındaki düşüşler de karşılaştırıldı. Raporda, Nasdaq 100 endeksinin %20 oranda düştüğü ve Bitcoin’in bu süreçte %15 gerilediği görülüyor. Raporda, yapılan bu kıyaslama sonrası Bitcoin’in aslında bir riskten korunma varlığı olduğu yorumuna da yer verildi. Rapora göre ilerleyen dönemlerde Fed’in para sıkılaştırma politikası karşısında Bitcoin, geleneksel varlıklara oranla daha iyi bir koruma sağlayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle