Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Temmuz 2024

  Bugün kripto para piyasalarında BTC’nin toparlanması en önemli gündem oldu. Ayrıca spot Ethereum ETF’lerine onay verilme tahminleri de çok konuşulanlar arasındaydı.

  Bitcoin ve altcoin piyasalarında 10 Temmuz 2024 Çarşamba neler yaşandı? İşte gün sonu özeti…

  KRİPTO PARA PİYASASINDA BUGÜN GELİŞEN OLAYLAR

  Son aylarda birçok büyük yatırımcının DeFi coin'lerine yöneldiği gözlemlenirken, bunlar arasında dikkat çeken bir balina AAVE ve UNI alımlarına devam ediyor. Bu balina, daha önce de milyonlarca dolarlık alım yapmıştı ve bu gece toplamda 4 milyon dolarlık daha alım gerçekleştirdi.

  Bir Ethereum balinası, Binance borsasından 16,449 ETH (yaklaşık 50.3 milyon dolar değerinde) çekimi yaptı. Bu yeni cüzdanda toplanmış olan büyük miktar, spot Ethereum ETF’sine onaylan verileceği beklentileri ile örtüşüyor.

  Dün, ABD'de spot Bitcoin ETF'lerine toplamda 216.33 milyon dolarlık güçlü bir giriş oldu. Bu durum, sektörde art arda üçüncü pozitif yatırım faaliyeti gününe işaret ediyor. BlackRock’ın IBIT ETF’si, 121.03 milyon dolarlık net girişle piyasa üzerinde baskın konumunu pekiştirdi.

  SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin'in 2024 yılı sonuna kadar 100 bin doları aşacağını öngörüyor.

  Bitfinex analistlerine göre, Bitcoin fiyatı yerel bir dibe ulaşmış olabilir. Analistler bundan sonra ise Bitcoin’in istikrar belirtileri gösterebileceğini ifade ediyorlar.

  Son değerlendirmelere göre, Bitcoin (BTC) 55.000 ila 56.000 dolar aralığında bir taban oluşturma çabası içinde. Bazı uzmanlar, bu yükselişin kısa ömürlü olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

  Net bir tarih verilmese de Bitwise’in CLO’su Katherine Dowling, spot Ethereum ETF’lerine onay verilmesinin an meselesi olduğunu ifade etti.

  10 TEMMUZ ÇARŞAMBA BITCOIN VE ALTCOINLERIN SON DURUMU

  Bugün erken saatlerde Bitcoin, 59.000 doların üzerine çıkarak umut verici toparlanma sinyalleri gösterdi. Ethereum (ETH) %1.4, Solana (SOL) %3, Avalanche (AVAX) %7, Aptos (APT) %5.4 ve Arbitrum (ARB) %6.3 oranında arttı 10 Temmuz 2024 Çarşamba BTC %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoinlerdeki son durum şu şekilde:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle