Daha fazla BTC almadığım için pişmanım – Marc Larsy

  ABD’li hedge fon milyarderi Marc Larsy, CNBC röportajında Bitcoin (BTC) yatırımlarına ilişkin bir pişmanlığını dile getirdi. Larsy Bitcoin’in sergilediği performansı değerlendirdi ve geçmişe dönüp baktığında daha fazla Bitcoin satın almadığı için pişman olduğunu söyledi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son birkaç haftadır girdiği düşüş eğiliminden bir türlü çıkamadı. Mayıs ayı ortalarında gelen sert düşüşler sonrası her ne kadar toparlanma çabaları görülmüşse de Bitcoin hala tam olarak ayağa kalkamadı. Bu durum piyasada Bitcoin’in boğa koşusunun bittiğine ilişkin yorumları gündeme getirir oldu. Şimdilerde piyasada Bitcoin yatırımlarının “doğruluğu” tartışılıyor. Bu tartışmalar devam ederken ABD’li hedge fon milyarderi Marc Larsy, konuya ilişkin net bir tavır sergiledi. Larsy daha fazla BTC almadığı için pişman olduğunu söyledi.

  “Kurumsal Benimseme Arttıkça BTC Fiyatı da Yükselecek”

  CNBC’ye röportaj veren Avenue Capital Group CEO’su Marc Larsy, son dönemleri ele alarak kendisini “Kripto para sektörü savunucusu” olarak nitelendirdi. Larsy geçtiğimiz aylarda Bitcoin yatırımı yaptığını duyurmuş ancak ne kadar BTC satın aldığını söylememişti. Röportaj sırasında Larsy, BTC performansına ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Ünlü CEO açıklamalarında özellikle de kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i ne kadar çok benimsediği konusu üzerinde durdu. Geçmişe dönük olarak BTC yatırımı konusunda pişmanlık duyduğunu dile getiren Larsy, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Bana göre Bitcoin’in benimsenmesi arttıkça Bitcoin de yükselmeye devam edecek. Bu, düşündüğümden çok daha kısa bir sürede oldu. Çok daha fazla Bitcoin almalıydım, bu kesinlikle benim hatam.”

  Larsy BTC Fiyatı İçin Ne Düşünüyor?

  Geçtiğimiz aylarda miktarını gizli tutarak BTC yatırımı yapan Larsy, öte yandan 2018 yılında da bir fiyat tahmininde bulunmuştu. Larsy söz konusu dönemde BTC için fiyat hedefini 40 bin dolar olarak açıklamıştı. Piyasadaki gidişatın öngörülemez olduğunu ifade eden Larsy, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Dürüst olmak gerekirse fiyat nereye gider, bilmiyorum. Ama kripto para sektörü kendisini kanıtlamış durumda. Bitcoin fiyatı 100 bin dolara da yükselebilir, 20 bin dolara da düşebilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle