Uzman duyurdu: Altcoin'lerde tehlike, sebebi BTC!

  Kripto para analisti Benjamin Cowen, altcoin yatırımcılarını üzecek yeni bir analiz paylaştı. Değerlendirmesinde altcoin’lerin Bitcoin karşısında düşeceğini söyleyen Cowen, buna neden olarak "halving" etkinliğini gösterdi.

  Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, altcoin piyasalarına yönelik yaptığı değerlendirme ile gündem oldu. Blok ödülü yargılanmasının yaklaştığını hatırlatan Cowen’in altcoin yatırımcılarına düşüş temalı bir “uyarısı” var!

  "Altcoin Pariteleri Desteklerini Kırarlar"

  Benjamin Cowen blok yarılanması öncesi altcoin yatırımcılarına beklediği senaryoyu paylaştı. Altcoin yatırımcılarının duymak istemeyeceği bu senaryoda popüler analist bir düşüş bekliyor.

  Cowen, “Blok ödülü yarılanması öncesi yıllarda Bitcoin yükselişe geçtiğinde ne olur?” sorusunu yönelten analiz kendi sorusuna, “Altcoin’ler Bitcoin paritelerindeki destek seviyeleri aşağı kırarlar ve böylece BTC’nin fiyatı düştüğünde altcoin’lerin saklanacak hiçbir yeri kalmaz” yanıtını verdi. Bu nedenle altcoin piyasasında bir çöküşün kaçınılmaz olduğunu savunan Cowen, “Altcoin’ler Bitcoin pariteleri üzerinde hasar görmeye devam ediyor ve daha da düşecekler “ dedi.

  "Bu Acımasız Trendin Farkında Olun"

  Cowen analizini desteklemek adına geçtiğimiz yıl Cardano (ADA) örneğini verdi. ADA/BTC performansından örnek veren analist, “ADA/BTC performansına bakın. Yukarı hareket etmiş, sonra aşağı inmiş ve yeni bir dip noktasına ulaşmış. Her yukarı hareket bir dip noktasına ulaşmayla sonuçlanmış.” dedi.

  Bu süreçte Cardano’nun yüzde 40 değer kaybettiğini belirten analist, bu sürecin tüm altcoin piyasasında yaşanacağını savunuyor. Yatırımcılara seslenen ve dikkatli olmaları konusunda uyaran Cowen, “Bu acımasız trendin farkında olmalısınız” ifadelerini kullandı.

  BTC Blok Ödülü Yarılanması Ne Zaman?

  Benjamin Cowen’in altcoin’ler için bir düşüş uyarısı olarak hatırlattığı BTC halving etkinliğine çok az kaldı. Madencilik blok ödüllerinin yarıya düşmesi anlamına gelen halving (yarılanma etkinliği) 2024 yılının Nisan ayında gerçekleşecek. Yarılanma ile birlikte blok ödülleri düşerken, madenciler çıkardıkları her BTC için eskiye göre yarı daha az kazanç elde edebilecekler.

  Halving dönemi en büyük kripto para birimi yatırımcılarında heyecan yaratır. Zira bugüne kadar yükseliş döngülerinin önemli bir bölümü bu etkinlik sonrası gerçekleşti. Cowen bu etkinlik ile BTC fiyatlarında artış bekliyor fakat Bitcoin’in altcoin’lerden daha fazla artacağını söylüyor. Bu durumun BTC’ye karşı altcoin’lerin değer kaybetmesine yol açacağını söyleyen Cowen, kırılan teknik destekler ile yeni düşüşlerin yaşanacağını belirtiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle