Kripto Para

8 yıl sonra bir BTC balinası uyandı!

  Yaklaşık 8 yıl boyunca hiç hareket ettirilmeyen ve bir balina hesabı olan bir Bitcoin cüzdanı 8 yıl aradan sonra ilk kez harekete geçti. İçerisinde 1.000 adet Bitcoin (BTC) bulunan hesabın, ilk kez para transfer işlemi için harekete geçmiş olması heyecan uyandırdı. Hesapta bulunan Bitcoin’lerin hareket ettiği tarihteki güncel değeri 56 milyon doları geçiyor.

  Kripto para piyasalarında, geçmişe dönük bazı yatırım işlemleri yıllar sonra gündeme gelebiliyor. Özellikle kripto para topluluklarının bir araya geldiği sosyal medya platformları üzerinde gündeme gelen bu konular ilgi çekici olabiliyor. Hatalı, yanlış yatırım işlemleri ya da zamansız satışlar kripto para yatırımcılarının başına geldikçe, yeni yatırımcılar bunları göz önünde bulunduruyor. Ancak bazen de bu mecralarda gizemli kripto para hesapları gündeme gelebiliyor.

  Bu gizemli hesaplardan biri olan bir Bitcoin (BTC) hesabı, aynı zamanda bir balina hesabı olması ile dikkatleri çekiyor. İçerisinde 1.000 adet Bitcoin bulunan bu 8 yıllık balina hesabı, yıllar sonra ilk kez harekete geçti. Bir para transfer işlemi için hareket ettirilen hesabın, 8 Nisan tarihindeki güncel değeri 56 milyon doları aşıyor.

  Hesap 2013’ten Beri Hareketsiz

  Blockchain verilerine göre hesabın kodunun “1NH486wuhwcavhaMJuUSp3toGSHmnB6V9V” olduğu tespit edildi. Hesap 19 Temmuz 2013 tarihinde açıldıktan sonra 21 kez işlem yapmak adına kullanıldı. Ancak hesabın, bu 21 işlemin tamamında “alıcı” tarafta olması ve hiç “gönderici” tarafta olmaması da dikkat çekti.

  Blockchain verilerine göre söz konusu BTC balina hesabı 8 Nisan TSİ 13.41’de harekete geçti. 19 Temmuz 2019 tarihinden bu yana “alıcı” konumunda 1.000 adet Bitcoin biriktiren bu balina hesabı, tüm Bitcoin’leri 2 yeni cüzdana dağıttı. Hesabın, bu Bitcoin işlemleri için 31,40 dolarlık işlem ücreti ödediği de tespit edildi.

  Hesabın Değeri %42.000 Arttı

  İşlem yapıldığı tarih ve saatte Bitcoin Coinbase verilerine göre 56 bin 637 dolar seviyesindeydi. Bu işlem de haliyle 56 milyon 637 bin dolarlık bir değere sahip oluyor. Whale Alert verilerine göre bu hesapta son işlemin yapıldığı tarihte 1.000 Bitcoin 134 bin 522 dolara denk geliyordu. Yani hesabın değeri yüzde 42 binden fazla artış gösterdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle