Kripto Para

Malezya ve Hindistan’da da köşeye sıkışan Binance’tan açıklama!

  Son dönemlerde dünyanın dört bir yanından gelen inceleme ve soruşturma haberleri ile sarsılan Binance borsası, Malezya ve Hindistan’dan da arka arkaya gelen soruşturma operasyonlarından sonra açıklama yaptı. Binance, dünya genelinde regülatörlere “yardımcı olmaya” hazır olduklarını bildirdi.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemlerde gelen soruşturma ve incelemelerle köşeye sıkıştı. İngiltere, Kanada, Japonya, Hong Kong, İtalya, Singapur, Tayland ve Cayman Adaları’ndan gelen soruşturma, inceleme ve yaptırım eylemlerine son olarak Malezya ve Hindistan da eklendi. Söz konusu ülkelerin yasal düzenleyicileri tarafından kıskaca alınan Binance, Malezya ve Hindistan regülatörlerinin karaları ve açıklamaları sonrası bir açıklamada bulundu.

  Binance Yetkilisinin Açıklamaları

  Malezya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 30 Temmuz tarihinde bir açıklamada bulundu. Malezya regülatörü, Binance borsasına yaptırım uygulama kararı aldı. Kararda regülatör, Binance’a kullanıcıların şirketin internet sitesine ve mobil uygulamasına Malezya’daki erişiminin kısıtlanması ve Malezya’daki pazarlama çalışmalarını durdurması için 14 gün süre verdi. Malezya’da alınan karar sonrası Koin Bülten’e konuşan bir Binance yetkilisi şu ifadelere yer verdi:

  “Menkul Kıymetler Komisyonu’nun bildirisinden haberdarız ve Binance.com’un Malezya merkezli faaliyet göstermediğini söyleyebiliriz… Binance, adil bir çalışma ortamı oluşturabilmek için gerekli en uygun yolu bulma konusunda dünya genelindeki regülatörlere yardımcı olmaya hazırdır.”

  Binance yetkilisi yaptığı açıklamasında, Malezya’daki kullanıcıların Binance.com’a erişip erişemeyecekleri hakkında ise bilgi vermedi. Gelecek dönemde Malezya’daki kripto para yatırımcılarının Binance borsasında işlem yapıp yapamayacağı bilinmiyor.

  Hindistan’da Binance’a Yönelik İnceleme Başlatıldı

  Bloomberg tarafından 31 Temmuz tarihinde yayınlanan bir habere göre, Binance Holdings Ltd. hakkında Hindistan İcra Müdürlüğü de bir inceleme başlattı. Haberde yetkililerin Binance’a bir tebligat göndermiş olabilecekleri ifade edildi.

  Hindistan’da yetkililer, Çin merkezli bazı bahis uygulamalarının suç gelirlerini aklamak için Binance bünyesinde olan Hindistan merkezli WazirX borsasını kullanıp kullanmadıklarını araştırıyor.

  Binance yetkilisi tebligat konusuyla ilgili olarak da “Bu yılın Haziran ayında veya Temmuz ayında hiç tebligat almadık. Kamunun erişimine açık bilgiler, bu tebligatın sadece WazirX’e yönelik olduğunu gösteriyor” sözlerini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle