Bitcoin kullanıcıları Elon Musk’a güvenmiyor!

  Castle Island Ventures CEO’su Nic Carter, kripto para sektörünün son dönemdeki tartışma konusu hakkında çarpıcı yorumlar yaptı. Carter, Elon Musk’ın en azında BTC topluluğuna göre temiz Bitcoin tartışmasını yönetebilecek kişi olmadığını düşünüyor…

  Kripto para dünyasının son dönemde madencilik ve enerji tüketimi konusunda ciddi tartışmalar içine girdiği görülüyor. Bu tartışmaları ortaya atan isim ise Tesla CEO’su Elon Musk olmuştu. Castle Island Ventures'tan Nic Carter, bu konu hakkında dikkat çekici ifadeler kullandı. 

  Bloomberg kanalında röportaj veren Nic Carter, “Bitcoin kullanıcıları hala Musk'a karşı yoğun bir şüphe duyuyor” diyerek tartışmalara farklı boyut kazandırdı. Carter, bu sebeple “temiz Bitcoin” odaklı girişimlerin Elon Musk tarafından yönetilmesini doğru bulmadığını açıkladı. Bitcoin Madenciliği Konseyi’ne değinen ünlü milyarder, teklifi olumlu bulduğunu kaydetti.

  “Bitcoin Sentetik Bir Emtia”

  Elon Musk tarafından ortaya atılan Bitcoin Madencilik Konseyi hakkında BTC madencilerinden enerji kullanımında şeffaf olmaları talebini, kimden geldiğinden bağımsız şekilde olumlu gördüğünü söyledi. Carter, ayrıca lider kripto para biriminin düzenlemeye karşı son derece dirençli, merkeziyetsiz ve sentetik bir emtia olduğunu ifade etti.

  Carter, Bitcoin’i enerji tüketimini bahane ederek yasaklamak yerine BTC madenciliğinin yeşil enerji şebekeleri ile geliştirilmesi gerektiğini söyledi: “Bitcoin'i bir ülkede yasaklarsanız, hash gücü yeni bir ülkeye kayabilir. Bireysel ülkeler tarafından yasaklansa dahi, dostça bir tutum takınan ülkeler hiçbir zaman bitmeyecek.”

  “Bitcoin Madencileri Kendilerini Temize Çıkarabilir”

  ABD merkezli Bitcoin madencileri, diğer endüstriyel elektrik tüketicilerinden daha temiz enerji kullanmasıyla öne çıkıyor. Bunun bilincinde olduğunu söyleyen Castle Island Ventures yöneticisi, kullandıkları enerji türü konusunda madencilerin daha şeffaf olmaları kendilerini temize çıkarabileceklerini kaydetti

  Ünlü milyarder ayrıca Bitcoin’in kara para aklama için kullanımı hakkında “Pablo Escobar bodrumunda tomarla dolar tutuyor diye doları yasaklamadık.” yorumunu yaptı. Carter, yasa dışı işlerde doların lider kripto para birimi BTC’ye kıyasla çok daha yaygın kullanıldığına dikkat çekti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle