Kripto Para

Yüzde 99 ihtimalle dipteyiz! Panik satışları kötüdür – CZ

  Kripto para piyasaları son dönemlerin en sert geri çekilmelerini yaşadı. Piyasada görülen sert düşüşler sonrası, mevcut durum hakkında bir yorum da Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan geldi. Zhao, yatırımcılara panik olmamaları konusunda çağrıda bulundu.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mayıs ayında önce Tesla CEO’su Elon Musk’ın attığı tweet’ler ile hafif sarsıntı yaşadı. Ardından BTC, Çin’den gelen yasak ve kısıtlama haberleri ile 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bu süreçte en önemli etkenler Musk’ın açıklamaları ve Çin’den gelen haberler olsa da düşüşün derinleşmesinde, yapılan panik satışları da çok etkili oldu. Benzer bir durum 22 Haziran tarihinde de yaşandı ve bu tarihte Bitcoin, 28 bin 800 dolar bandını gördü.

  Piyasada Panik Havası Hakim

  Mayıs ayındaki düşüşe benzer şekilde bir geri çekilmenin yaşanma korkusu ile birlikte, birçok yatırımcı BTC fiyatı 28 bin 800 dolara giderken satış pozisyonuna geçti. Bu seviye, aynı zamanda 2021 yılında BTC için görülen en düşük fiyat seviyesi oldu. Yatırımcılar da haliyle bir kez daha paniğe kapıldı ancak bu kez Bitcoin hızla toparlanarak 34 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Piyasanın genel görünümü düşüş ve yatay eğilimindeyken, Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan yatırımcılara bir çağrı geldi.

  Changpeng Zhao’nun Açıklamaları

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su Zhao, mevcut piyasayı değerlendirdi ve yatırımcılara “Paniğe kapılmayın” çağrısında bulundu. Zhao açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  Yüzde 99 ihtimalle dipteyiz. Fakat hala bazı insanlar fırsat yoksunluğundan ve her şey için geç olduğunu düşünerek şikayet etmeye devam ediyor. Geçmiş hatlarınızdan ders çıkarın ve bunu bir yere not edin; panik satışları kötüdür. En önemlisi, risk planlarınızı izleyerek yatırım yapın.”

  Bitcoin Fiyat Hareketliliği

  Bitcoin, 19 Mayıs tarihinde 30 bin doları gördükten sonra gelen toparlanmalarda 35 bin dolar etrafında fiyatlanmıştı ve 15 Haziran tarihinde 41 bin doları görmüştü. Ancak 22 Haziran’daki düşüş sonrası hızla 34 bin dolara kadar yükselen Bitcoin için bu seviyenin güçlü bir direnç oluşturduğu ifade ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle