Kripto Para

Kraken duyurdu! BTC için flaş açıklama: Tarihi ve unutulmaz olacak!

  Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Kraken’den çok önemli bir açıklama geldi. Piyasaların nabzını belirleyebilecek olan açıklama ile Bitcoin sert bir düşüş yaşadı.

  Kripto para borsası Kraken, Kasım ayında Bitcoin için yapılacak olan güncelleme ile tarihi bir gelişme yaşanacağını duyurdu. Lider kripto para birimi için Kasım ayında yapılacak güncellemenin önemi bu açıklama ile bir kat daha artmış oldu. 

  Kasım ayında planlı bir şekilde gerçekleştirilecek olan güncelleme ile Bitcoin’in bazı gizlilik önlemlerini ve akıllı sözleşme esnekliğini desteklemeyi amaçlıyor. Kraken yaptığı açıklama da bu güncellemeye atıfta bulunarak çok önemli tarihi bir gelişmenin yaşanacağını ve etkilerinin uzun süre devam edebileceğini duyurdu. Piyasaların uzun süre unutamayacağı bir güncelleme olmasının da beklentiler arasında olduğu belirtildi.

  Taproot adlı güncelleme ile Bitcoin için bugüne kadar yapılan en büyük değişiklik ifadesini kullanan Kraken; “Taproot, kullanıcı gizliliğini, ağ ölçeklenebilirliğini ve tüm Bitcoin’lerin değiştirilebilirliğini önemli ölçüde iyileştirecek. Kullanıcılar daha ucuz işlem maliyetlerinin ve akıllı sözleşmelerin esnekliğinin keyfini çıkaracak” ifadelerine yer verdi.

  709.632 Numaralı Blok Kilitli Bekliyor

  2017 yılındaki segWit güncellemesinin ardından Bitcoin blok zincir ağındaki en büyük yükseltme olarak görülen Taproot için 1815 Taproot sinyal bolluğuna da geçtiğimiz aylarda ulaşmış durumda. Taproot için hazır durumda olduğunu gösteren blok zincirlerinin 1815’i aşması ile birlikde 709.632 numaralı blok Kasım ayında aktive edilmek üzere kilitlenmişti. 

   

  Taproot Güncellemesi

  Taproot, Bitcoin’in sahip olduğu komut dizinlerinin gizliliğine arttırmayı amaçlar iken, aynı zamanda çok karmaşık olam blok ağındaki bazı işlemlerin yapılmasını etkileyen faktörlerin iyileştirilmesini benimsemiş olan bir güncelleme. Taproot güncellemesi ile birlikte, yapılan bir Bitcoin işleminin tüm parçaları daha gizli ve daha güvenli hale gelecek. 

  Güncellemenin Faydaları

  • Taproot güncellemesinin getirdiği faydalardan birisi de, ağda işlemlerin yapılabilmesi için her saniye işlenen verilerin miktarında önemli bir azalma olacak.
  • Transfer veya diğer bazı maliyetler için cüzdanlardan kesilecek olan işlem ücreti maliyetinde azalma olacak.
  • Akıllı sözleşmeler bu yeni teknoloji ile artık daha gizli ve daha güvenli hale gelecek.

  Kasım ayında olması planlanan güncelleme için geri sayım başladı. Yatırımcılar ve piyasalar bu açıklamadan sonra güncellemeyi artık daha fazla  merak ile beklemeye geçti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle