Kripto Para

1069 adet BTC madencilik cihazını silindirle ezip geçtiler!

  Kripto para sektöründe son dönemde Bitcoin madencilik krizleri peş peşe yaşanırken bir haber de Malezya’dan geldi. Malezya polisi, ele geçirdiği tam 1069 adet Bitcoin madencilik cihazını imha etmek için üzerinden silindir makinesiyle geçmeyi tercih etti…

  Malezya’da Bitcoin madencilik cihazı (ASIC) katliamı yaşandı. Ülkede uzun bir süredir yasak olan kripto para madenciliği ile mücadele için harekete geçen Malezya Polisi, çok çarpıcı bir hamleye imza attı. 1069 adet Bitcoin ASIC madencilik cihazının üzerinden silindir aracıyla geçen polisler, bu anları saniye saniye kameraya kaydetti.

  Madencilik cihazlarının üzerinden silindirle geçerek imha etmeyi tercih eden Malezya Polisi’nin kayda aldığı bu video, kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Twitter platformunda kısa sürede viral olan videoda, 1069 adet BTC madencilik cihazının silindirle ezilip kullanılamaz hale getirildiği görülüyor

  Silindir Videosu Viral Oldu

  Malezya Polisi, yerde duran yüzlerce Bitcoin ASIC madencilik cihazının üzerinden bir buharlı silindir aracı ile geçti. İlk olarak WeChat platformunda ortaya çıkan video, bu sebeple Çin’de meydana gelen bir olay olduğunu düşündürttü. Daha sonra bu görüntülerin Latin Amerika’da çekilmiş olabileceği düşünülürken en sonunda adres netlik kazandı.

  Malezya medya kuruluşu The Star ise görüntülerin Malezya’da çekildiğini duyurunca büyük ses getirdi. Malezya’nın Sarawak eyaletinde yer alan Miri kentindeki polisler, bir elektrik kaçakçılığı sebebiyle operasyon düzenledi. Kaçakçılıkla mücadele timleri bu operasyonun ardından olay yerinde 1069 adet BTC madencilik cihazı tespit etti.

  Silindirle Kullanılamaz Hale Getirdiler

  Şubat ve Nisan aylarında da Bitcoin madencilerine yönelik operasyonlar gerçekleştiren Malezya Polisi, o dönemde 8 kişinin tutuklandığını duyurmuştu. Son gerçekleşen operasyonda ele geçirilen Bitcoin (ASIC) madencilik cihazlarının toplam değerinin yaklaşık 1.25 milyon dolar olduğu belirlendi. 

  Malezya basınında büyük bir övgüyle bahsedilen Malezya Polisinin bu hareketi, dünyanın geri kalanında kafa karışıklığı yarattı. Viral olan videoyu izleyen pek çok kripto para destekçisi, 1.25 milyon dolarlık katliam yerine bu cihazların neden madencilik firmalarına satılmadığı sorusunu gündeme getirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle