Kripto Para

Bitcoin balinası MicroStrategy 1045 BTC satın aldı!

  En büyük Bitcoin balinalarından olan MicroStrategy, yeni bir BTC satın alım haberi ile piyasaları hareketlendirdi! Şirket tarafından SEC’e yapılan son bildirimde 1045 adet BTC satın alındığı duyuruldu.

  En büyük kurumsal Bitcoin (BTC) yatırımcısı olan MicroStrategy, portföyüne yine yüklü tutarda BTC ekledi! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bildirimde MicroStrategy, toplamda 1045 BTC satın aldığını duyurdu.

  “29,3 Milyon Dolar Karşılığında 1045 BTC Satın Aldı”

  Şirket yaptığı açıklamada son BTC alımının maliyetini 28 bin 16 dolar olarak açıkladı. Elindeki BTC tutarı 140 bine yükselen MicroStrategy’nin genel maliyeti 29 bin 803 dolara ulaştı. Şirketten yapılan açıklamada BTC alımı ile ilgili, “MicroStrategy 29,3 milyon dolar karşılığında 28 bin 16 dolar maliyetle 1045 Bitcoin daha almıştır. 04.04.2023 itibariyle MicroStrategy Bitcoin başına ortalama 29 bin 803 dolar fiyatla 4,17 milyar dolara satın alınan 140 bin Bitcoin’e sahiptir.” ifadelerini kullandı.

  Bir Önceki Alım 23 Mart’ta Yapılmıştı!

  Bitcoin’in 69 bin dolarlık ATH koşusunda alımları ile büyük katkı sağlayan MicroStratetgy son alımı ile 140 bin BTC’ye sahip olurken, bu alım öncesinde 23 Mart’ta daha portföyüne BTC eklemişti. 23 Mart tarihinde şirketten yapılan açıklamada 150 milyon dolar karşılığında 23 bin 238 dolar maliyetle 6.455 adet BTC satın alındığı bilgisi paylaşılmıştı.

  Kripto Fonlarının BTC Varlıkları Artıyor!

  MicroStrategy son BTC alımı ile piyasaları hareketlendirirken, CryptoQuant analisti Grizzly’nin önceki gün paylaşımı da fonlarda artan Bitcoin miktarını ortaya koydu. 31 Mart tarihli notunda Grizzly, “Piyasadan yansıyan son raporlar, yatırımcı güveninin varlıklara geri döndüğünü gösteriyor” ifadelerini kullanırken, bu durumun Bitcoin’in ilk önemli testini geçtiği yönünde değerlendirildi.

  Öte yandan CoinShares araştırma başkanı James Butterfill de yatırımcıların Bitcoin’e döndüğünü doğruladı. Butterfill, “Yatırımcılar, Bitcoin’e ilk geri dönüşün ardından bekle ve gör politikasını benimsiyor gibiler. FED’in kurtarma programının olup olmadığına dair belirsizlik bankalara kaçısın önünü kesti.” ifadeleri ile genel durumu özetledi. Yatırımcıların, ABD Merkez Bankası’na (FED) güveninin azaldığı görülüyor. Azalan bu güven ise uzmanlara göre Bitcoin’e kaçışı tetikliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle