XRP yükselişinin arkasında yeni politikalar olabilir

  Kripto para piyasalarına son günlerde balinaların da etkisiyle Ethereum’un (ETH) kırdığı fiyat rekoru damgasını vurdu. Ancak balinaların ve borsaların yüklü XRP işlemleri ile XRP, Ethereum’u gölgede bırakmış gibi görünüyor.

  Lider altcoin Ethereum (ETH), 26-27 Nisan tarihlerinde %5 oranında değer kazandı ve tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Oldukça kötü geçen bir haftanın ardından yeni haftada görülen yukarı yönlü hareketliliklere böylece Ethereum damgasını vurmuş oldu. Ethereum’un rekora giden performansında balinalar etkisini göstermişti. Şimdi ise balinaların yönünü XRP’ye çevirdiği görülüyor.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Borsaya Gönderim Yapan Cüzdanlardan Biri Ripple’a Ait

  Piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasında XRP, son iki günde elde ettiği yükselişler ile bu listede en büyük değer artışı yaşamayı başaran kripto para birimi olmayı başardı. XRP’nin yeni haftada gelen yeşil grafik akımında, piyasaya damga vurduğu ve yükselişlerinde hızını kesmediği görülüyor.

  XRP’nin son iki gündeki kazançlarının arkasında ise balinaların ve kripto para borsalarında yapılan yüklü XRP işlemlerinin olduğu düşünülüyor. Whale Alert verilerinde, özellikle Binance ve Huobi gibi borsalara bilinmeyen cüzdanlardan, çok yüklü miktarlarda XRP gönderildiği görülüyor. Whale Alert’ın detaylı araştırmasında ise bu cüzdanlardan birinin, Ripple’a ait olduğu görülüyor. Yüklü gönderimlerin yapıldığı cüzdan, Ripple’a ait olan “RL18-VN” cüzdanı olarak biliniyor.

  Ripple’ın Huobi Hamlesinin Arkasında Ne Var?

  Aslında Ripple cüzdanlarından geçtiğimiz hafta da Huobi borsasına üst üste birkaç gün boyunca yüklü XRP gönderim işlemi yapılmıştı. Bu işlemler şüphe çekmesine rağmen Ripple’dan konuya ilişkin bir açıklama gelmemişti. Çin merkezli Huobi borsasının iki haftadır bu gönderimler ile anılıyor olması ise Ripple’ın Asya pazarındaki politikasından kaynaklanıyor olabilir.

  Zira Ripple, son dönemlerde davanın da etkisi ile ABD dışı pazarlara daha yoğun şekilde yönelmeye başladı. Özellikle Güneydoğu Asya bölgesinde çalışmalarını hızlandıran Ripple, Huobi borsasında işlemlerine devam ediyor. Huobi’nin söz konusu bölgede en büyük borsalardan biri olduğu da biliniyor. Yani bölgedeki kripto para yatırımcıların yoğun XRP talebi doğrultusunda da bu işlemler yapılmış olabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle