Kalemder

Bitcoin balinaları Coinbase'ten yüklü miktar çıkış yaptı

  Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) fiyatı kadar, büyük borsalardaki BTC miktarı da göz önünde tutuluyor. Güncel veriler aralık ayından beri Coinbase borsasından 3.4 milyar dolarlık BTC çıktığını gösterdi…

  Geçen yılın son ayından günümüze kadar yaşanan yüklü miktardaki Bitcoin çıkışı, kripto para yatırımcılarının gözünden kaçmadı. Söz konusu olan zaman dilimi içinde Coinbase borsasından 3.4 milyar dolar değerinde Bitcoin çıkışı olduğu görüldü. Kripto para yatırımcıları, bu devasa işlemlerin ne anlama geldiğini merak ediyor.

  Kripto para analiz şirketlerinin güncel verilerine göre Coinbase borsası aralık ayında 865 bin BTC tutuyordu. Veriler bu sayının 770 bine kadar gerilediğini gösterdi. Kripto para analiz şirketi CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Coinbase’te tutulan Bitcoin’lerin dışarı akışına dikkat çekmişti. Açıklamanın yapıldığı gün 15 bin Bitcoin ABD borsalarından kişisel cüzdanlara çekildi. 

  Kurumsal Yatırımcıların Hareketleri Mi?

  Kripto para sektörünün en popüler araştırma şirketlerinden biri olan CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bu konunun peşini bırakmadı. Popüler analist, borsalardan 15 bin Bitcoin’in 32 bin 400 dolar olarak dışarı aktığını söyleyerek şunları ifade etti: “İşlemlere bakılınca Bitcoin’ler kişisel cüzdanlara transfer edildi. Büyük olasılıkla kurumsal yatırımcılar borsa dışı alım yaptılar ve bu gelişmenin boğa piyasasına yönlendirdiğini düşünüyorum.”

  Ju, bu açıklamasının ardından bu işlemi yapan alıcının Guggenheim Partners olabileceğine işaret etti:” Coinbase’ten dışarı akan Bitcoin’ler Guggenheim’ın olabilir. Eğer böyleyse, Bitcoin, 32 bin 400 dolardan satın alınmış olabilir.”

  Bitcoin Desteği 30 bin Dolar Seviyesinde Güçlendi

  1 Ocak tarihinde 12 bin 63 adet Bitcoin’in Coinbase kripto para borsasından dışarı aktarıldığını açıklayan Ju, BTC desteği hakkında da analiz yaptı. Ünlü analiste göre Bitcoin desteği 30 bin dolar bandında güçlendi. Ju buna sebep olarak çoğu kurumsal yatırımcının Bitcoin’i 30.000-32.000 dolar bandında satın aldığını gösterdi.

  CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju Bitcoin fiyatı hakkındaki analizinde şunları söyledi: “Spekülatif bir tahmin, ama eğer kurumsal yatırımcılar boğa piyasasının arkasındaysa 30 bin dolarlık desteği koruyacak. Ona rağmen eğer dip görülürse, Bitcoin 28 bin doların altına düşmez.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle