Kripto Para

Bir büyük banka daha müşterilerine BTC hizmeti sunacak!

  Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre Commonwealth Bank, Bitcoin (BTC) hizmetlerini başlatmaya hazırlanıyor. Bankanın 2022 yılında 6,5 milyon müşterisine Bitcoin hizmeti sunmayı planladığı belirtildi…

  Kasım ayında kripto para piyasasını yeniden canlandıracak haberlere ihtiyaç duyulurken, basında yer alan gelişmeler yatırımcıları sevindiriyor. Bir süredir 60 bin dolar seviyesinden destek bulmaya başlayan ve yükselişine devam eden Bitcoin için itici güç aranıyordu. 

  Kripto para yatırımcılarını sevindiren haber Avustralya Mali Araştırma Kurumu’ndan (AFR) geldi. Kurumun yaptığı açıklamalar kripto para basınında geniş yankı bulunca özellikle Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti. Ancak haberlerin BTC fiyatı üzerinde henüz büyük bir etki yaratmadığı dikkatlerden kaçmadı. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Commonwealth Bank ve Bitcoin İddiaları

  Basında öne çıkan haberlere göre Commonwealth Bank, 2022 yılında 6,5 milyon müşterisine Bitcoin (BTC) hizmeti sunmayı planlıyor. Araştırmada yer alan ifadelere göre Commonwealth Bank BTC hizmetlerini başlatarak sektöre yeni yatırımcılar sokabilir. Bu kapsamda bankanın müşterileri Bitcoin satın alıp tutabilir veya ticaretini yapmaya başlayabilir. 

  Bankanın doğrudan BTC hizmetlerini başlatacağı iddiaları kripto para destekçilerinden de büyük ilgi gördü. Bankacılık sektöründe önemli bir konuma sahip olan Commonwealth Bank, ayrıca ülke içerisinde müşterilerine Bitcoin’e doğrudan erişim sunan ilk banka olma unvanını taşıyacak. Basında ve sosyal medyada geniş yankı bulan bu haberlere rağmen Commonwealth Bank tarafından konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. 

  Resmi Duyuru Yapılması Bekleniyor

  Avustralya Mali Araştırma Kurumu (AFR) tarafından ortaya atılan bu iddialar, kripto para sektöründe heyecan yarattı. Henüz bankadan resmi bir açıklama gelmemesine rağmen uzmanlar, Commonwealth Bank’ın kısa bir süre içerisinde resmi olarak duyuru yapmasını bekliyor. Habere göre Commonwealth Bank, gelecek planlamalarında müşterilerinin Bitcoin ile ödeme yapmasına olanak sağlamayı da planlıyor.

  AFR tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmesi dikkatlerden kaçmadı: “Ayrıca trade işlemlerinin kolaylaştırılması için bir kripto varlık işlem platformu olan Gemini ve blockchain şirketi Chainalysis ile ortaklık yapabilir.” Öte yandan Commonwealth Bank müşterilerinin Bitcoin’lerini harici bir cüzdana aktarmaların izin verip vermeyeceği konusu henüz netlik kazanmadı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle