Kripto Para

Jack Dorsey, BTC fonu için yönetim kurulu üyelerini duyurdu

  Geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’luk görevinden istifa eden ve Bitcoin (bTC) desteği ile tanınan Jack Dorsey, dünyaca ünlü rapçi Jay-Z ile oluşturduğu Bitcoin geliştirme fonu olan Blind Trust’ın yönetim kurulu üyelerinin belirlendiğini açıkladı.

  Kripto para piyasalarında bazı isimler özellikle 2021 yılında fazlasıyla ön plana çıktı. Bu isimlerin bazıları kripto para ya da spesifik olarak Bitcoin (BTC) karşıtlığı ile bazıları da tam tersine Bitcoin’e verdikleri desteklerle ön plana çıktı. Bitcoin’e verdiği desteklerle ön plana çıkan isimler arasında yer alan Square CEO’su Jack Dorsey, birkaç hafta öncesine kadar aynı zamanda Twitter’ın da CEO’suydu. Twitter’daki görevinden ayrılan Dorsey, dünyaca ünlü rapçi Jay-Z ile kurulan işbirliği ile oluşturduğu Bitcoin geliştirme fonu olan Blind Trust’ın yönetim kurulu üyelerinin seçildiğini açıkladı.

  Şubat Ayında Yönetim Kurulu Üyelerine İhtiyaçları Olduğunu Duyurmuştu

  Bitcoin’e verdiği sıkı desteklerle bilinen Jack Dorsey ve aynı şekilde kripto para yanlısı olan rapçi Jay-Z, daha önce Bitcoin’in gelişimini finanse etmek için trust’ı kurduklarını açıklamıştı. Jack Dorsey, Şubat ayında bir tröst planı olduğunu duyurmuş ve trust’ın 3 yönetim kurulu üyesine daha ihtiyacı olduğunu söylemişti. 12 Şubat tarihinde söz konusu duyuruyu yapan Jack Dorsey, Twitter paylaşımında şu ifadelere yer vermişti:

  “Jay-Z ve ben, başlangıçta Afrika ve Hindistan’daki ekiplere odaklanan Bitcoin geliştirme fonu isimli yeni bir bağışa 500 Bitcoin veriyoruz. Bizden sıfır yön alarak Blind Trust kurulacak. Başlamak için 3 yönetim kurulu üyesine ihtiyacımız var.”

  Dorsey 4 Üyenin Seçildiğini Açıkladı

  Şubat ayında yapılan bu duyurunun ardından Twitter eski CEO’su Dorsey, seçilen yönetim kurulu üyelerini de yine Twitter üzerinden açıkladı. Dorsey seçilen isimlerin; Carla Klik-Cohen, Abubakar Nur Khalil, Obi Nwosu ve Ojoma Ochai olduğunu söyledi. Bahsi geçen 4 yönetim kurulu üyesi de Afrika’da Bitcoin geliştirme çalışmalarında destekleyici olarak görev alacak. Jack Dorsey, söz konusu 4 yeni üyenin, 7 bin kişilik başvuru havuzundan seçildiğini aktardı.

  Jack Dorsey ve Bitcoin Destekleri

  Jack Dorsey uzun süredir Bitcoin’e destek veriyor ve daha önce Bitcoin’i, ödeme firması olan Block’un bilançosuna eklemişti. Şirket kripto parala alanında daha geniş adımlar atmak adına Block ismini de “Square” olarak değiştirmişti. Ardından Square, Bitcoin teknolojisinin gelişimini finanse etmek için bir hibe programı da geliştirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle