Kripto Para

Bir BTC yatırımcısı 903 bin TL dolandırıldı

  Kripto paraların kısa vadede yüksek kazançlar sağlaması ve son zamanlarda bu durumun gitgide daha popüler hale gelmesi, yatırımcılar kadar dolandırıcıların da iştahını kabartıyor. Birçok dolandırıcılık haberinin gündeme sıkça geldiği günlerde bir kripto para dolandırıcılık haberi de bu kez İngiltere’den geldi. İngiltere’de bir Bitcoin (BTC) yatırımcısı 903 bin TL dolandırıldı.

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde sıkça görülen yüksek kazanç örnekleri yatırımcıların sektöre girmesindeki en önemli unsurlardan biri. Enflasyon endişesinin salgın döneminde daha yoğun hissedilmesi ve itibari paraların küresel piyasalarda zayıflaması, yatırımcıları değer saklamak ve kazanç elde etmek amaçları ile kripto para yatırımlarına yönlendiriyor. Artan ilgi talep artışını, talep artışı da sınırlı arzdaki Bitcoin (BTC) gibi kripto paralara değer artışlarını getiriyor. Bu durum yatırımcıların kazanç umutlarını artırırken, dolandırıcıların da kolay yoldan para kazanma iştahını artırıyor. 

  Son zamanlarda sık sık gündeme gelen dolandırıcılık haberlerine bir yenisi de şimdi İngiltere’den eklendi. İngiltere’de 80 yaşındaki bir Bitcoin yatırımcısı, dolandırıcılar tarafından 80 bin Sterlin soyuldu. 80 yaşındaki yatırımcının kaybettiği para, yaklaşık 903 bin TL’ye tekabül ediyor.

  BTC Hakkında Çok Fazla Şey Duymuş

  Dolandırıcılık olayının gerçekleştiği İngiltere’nin Nottinghamshire bölgesinde yatırımcının bir web sitesi aracılığı ile dolandırıcılık kurbanı olduğu öğrenildi. Bölge polisinin yaptığı açıklamaya göre yatırımcı söz konusu web sitesine kaydoldu ve 400 Sterlin yatırdı. Fakat yatırımcı, daha sonrasında tüm yatırımını dolandırıcılara kaptırdı.

  Bitcoin hakkında çok fazla şey duyduğunu, bunun insanlara kazanç sağladığını öğrendiğini dile getiren 80 yaşındaki BTC yatırımcısı merakla internette aramalara başladığını aktardı. BTC yatırımını kendisine uygun bulduğunu ifade eden yatırımcı, siteye kayıt yaptırdıktan sonra defalarca telefonla arandığını ifade etti. Habere göre dolandırıcılar, yatırımcının daha fazla yatırım yapması için onu zorladı ve artık her gün mesaj atmaya başladılar.

  BTC Yatırmasını Sağlayamadılar, Banka Hesabına Eriştiler

  Ancak dolandırıcılar yatırımcıyı daha fazla Bitcoin yatırımı yapma konusunda ikna edemedi. Fakat bölge polisinin ilettiği bilgilere göre dolandırıcılar yatırımcının banka hesap bilgilerini ele geçirdi. Dolandırıcı şirketin bilgileri ele geçirmesi ile birlikte 80 bin Sterlini aldığı belirtildi. Bankanın durumu “şüpheli” olarak değerlendirmesi ile birlikte olay ortaya çıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle