Kripto Para

Socios, ünlü İngiliz takım ile ortaklık kurdu!

  2021 yılında başta futbol alanı olmak üzere spor dünyasına açılarak dikkatleri çeken Socios, yeni bir anlaşma daha sağladı. Socios, bu kez İngiltere’nin en köklü futbol kulüplerinden biri olan Everton FC ile ortaklık kurdu.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok ciddi ve çok hızlı bir büyüme elde etti. Aralık 2020’de başlayan büyük ralli, piyasaya dünyanın her yerinden milyonlarca yeni yatırımcı çekti. Bununla birlikte kripto paralar, kurumsal şirketlerin de sıkı şekilde radarına girdi. Bu etkenler ile büyüyen kripto para sektöründe birçok yeni adım da atıldı. Bu adımlardan biri olan taraftar token’ları, yılın ilk çeyreğinde tüm piyasalarda büyük ses getirmeyi başarmıştı. Hem birçok ligin sonlanması hem de piyasanın biraz durulmasıyla popülaritesini biraz kaybeden taraftar token’lar tekrar gündeme geldi.

  EFC Fan Token Sahipleri Neler Yapabilecek?

  Spor ve eğlence endüstrisinde attığı adımlar ile adından söz ettiren küresel blok zinciri Chiliz, yeni bir anlaşmayı duyurdu. Socios ekosistemine İngiltere’nin en köklü futbol kulüplerinden biri olan Everton FC de katıldı. Takımın taraftarları, sağlanan bu anlaşma ile birlikte artık yeni deneyimler yaşayabilecek. Bu deneyimler sayesinde Everton taraftarları Socios.com bünyesinde dijital bir topluluğun parçası olabilecek. EFC Fan Token sahipleri, takımları adına anketlere katılabilecek ve sezon boyunca takımlarındaki gelişmeler üzerinde söz sahibi olabilecek.

  EFC Fan Token sahipleri, kulüpleri üzerinde söz sahibi olmanın yanı sıra ayrıca kulüp ile ilgili oyunlarda, çeşitli yarışmalarda dünyanın diğer bölgelerinden insanlarla kozlarını paylaşabilecek. Küresel liderlik tablosunda EFC Fan Token sahipleri, takımlarını üst sıralara taşımak için çaba gösterebilecek ve bunları yaparken de kulüple ilgili çeşitli avantajlara sahip olma hakkı kazanabilecek. Everton kulübünün resmi üyeleri, belli bir süreliğine EFC Fan Token’lara ücretsiz sahip olabilecek.

  Socios.com ve Chiliz CEO’su Dreyfus’un Açıklamaları

  Socios.com ve Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, Everton FC ile kurulan ortaklık sonrası şu ifadelere yer verdi.

  “Everton büyük bir geleneğe, tutkulu ve sadık bir taraftar kitlesine sahip olan bir kulüp. Aynı zamanda küresel çekiciliği ve gezegenin her yerinde hızla büyüyen hayran kitlesiyle, dünyanın en çok takip edilen futbol liginde en önemli rol modellerden biridir. Everton’ı üçüncü Premier Lig ortağımız olarak görmekten mutluluk duyuyorum. Ortak fikirlerin hayata geçmesi için sabırsızlanıyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle