Kripto Para

ABD’li şirket kripto para hizmeti sunacak! ETF’inin sinyalleri

  Kripto paraların hizmet ağı genişlemeye devam ediyor. Bu kez de ABD merkezli elektronik alım-satım hizmeti veren Interactive Brokers, kullanıcılarına kripto para alım-satım hizmeti vereceğini açıkladı. Şirket ABD’de Fidelity, TD Ameritrade ve E*TRADE gibi trading şirketleri ile rekabet halinde.

  Kripto para sektörü büyümeye devam ediyor. Piyasada her ne kadar son dönemlerde sert düşüşler daha sık gündeme geliyor olsa da artık kripto paralar, insanların hayatında temel noktalarda yer almaya başladı. Dünyanın birçok yerinde, kripto paralar kalıcı olacağının sinyallerini veriyor. Bunun birçok örneği görüldü ve son olarak El Salvador, Bitcoin’i (BTC) ülkenin resmi para birimi ilan etti. Kripto paraların hayatımızın değişmezleri arasına yavaş yavaş girdiği dönemde, çeşitli şirketler de sektöre adım atmaya başladı.

  Şirket “Başka Şansı Kalmadığı” İçin Sektöre Giriyor

  ABD merkezli Interactive Brokers, normal şartlarda müşterilerine elektronik alım-satım hizmeti sunuyor. Büyük bir şirket olan Interactive Brokers, bu alanda ABD’de Fidelity, TD Ameritrade ve E*TRADE gibi şirketler ile rekabet ediyor. Ancak müşterilerden gelen talepler doğrultusunda şirket, hizmetlerinde bir yeniliğe gitme kararı aldı. CNBC haberine göre Interactive Brokers CEO’su Thomas Peterffy, şirketin kripto para alım-satım hizmeti de sunmaya başlayacağını açıkladı. Habere göre Peterffy, müşteri talebi karşısında “başka şanslarının kalmadığını” dile getirdi.

  Interactive Brokers, Diğer Büyük Şirketlere Önayak Olabilir

  CEO Peterffy, şirketin söz konusu yeni hizmetine yaz döneminin sonlarında resmen başlayacağını ifade etti. Aslında bu söylemleri ile Peterffy, başka alanlarda dahi olsa diğer büyük şirketlerin de sektöre benzer şekilde giriş yapabileceğini göstermiş oldu. Bu konuya ilişkin olarak da ETF Store Başkanı Nate Geraci yorumlarını paylaştı. Geraci, artık büyük rakiplerin de kripto para alım-satım hizmeti alanında ilerleyebileceklerini vurguladı.

  Bitcoin ETF’inin Sinyalleri

  Interactive Brokers, ABD’nin en büyük brokerage ve trading şirketlerinden biri. Bu çaptaki bir şirketin kripto para sektörüne adım atıyor olması, bir yandan beklenen Bitcoin ETF’leri için de önem arz ediyor. Zira şirkette EFP’ler, tahviller, opsiyonlar ve vadeli işlemler gibi birçok farklı yatırım türü bulunuyor. Şirket sunacağı kripto para alım-satım hizmetinin tam olarak türünü açıklamamış olsa bile, bunun türev ürünleri kapsayacağı tahmin ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle