Goldman Sachs: BTC boğa rallisinde kurumsal etki henüz yok

  ABD merkezli küresel bankalardan Goldman Sachs analistleri, Bitcoin (BTC) boğa piyasasını değerlendirdi. Uzmanlar, en büyük kripto para biriminin, boğa koşusuna yeni başladığını öne sürüyor.

  Bankacılık dünyasının ağır toplarından Goldman Sachs, finansal varlıklarla ilgili değerlendirme raporları yayınlıyor. Bankanın mercek tuttuğu son varlık Bitcoin oldu. Goldman Sachs dijital varlıklar başkanı Matthew McDermott, BTC’nin son durumunu yorumladı. Tecrübeli analist, özellikle spot BTC ETF’lerinin (borsa yatırım fonu) piyasa üzerindeki etkisine dikkat çekti.

  Goldman Sachs ekibinden Matthew McDermott, ABD’de onaylanan spot BTC ETF’leri ile birlikte piyasaya büyük çapta kurumsal giriş olduğunu hatırlattı. McDermott, bunun ilk etapta BTC fiyatında bir artışa neden olduğunu ancak kurumsal yatırımların gelecekte çığ gibi büyüyeceğini iddia etti. Bu sebeple analist BTC boğa piyasasının henüz başlangıcında olduğumuzu öne sürdü.

  BTC Yükselişi Bireysel Yatırımcıdan Kaynaklı

  Londra’da düzenlenen Digital Asset Summit konferansına katılan Matthew McDermott, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. McDermott açıklamasında “Fiyat hareketi hala öncelikli olarak perakende satışlar tarafından yönlendiriliyor” ifadelerini kullandı. Dijital varlık uzmanı, BTC’deki son rallinin henüz kurumsal yatırımcı kaynaklı olmadığını, sadece bireysel yatırımcının katkısıyla gerçekleştiğini söyledi.

  Finansal piyasalarda “büyük oyuncular” olarak bilinen kurumsal yatırımcının BTC’ye olan ilgisini yorumlayan Matthew McDermott şunları söyledi: “Ancak kurumların devreye girdiğini görmeye başladık. Artık iştah yönünün gerçekten değiştiğini görüyoruz. Zamanla daha fazla varlık sınıfının tokenlaştırıldığı ve aslında bir miktar ölçeklendiğini görmeye başlayacağımızı düşünüyorum.”

  Kurumsal Yatırımcının BTC İştahı Arttı

  Goldman Sachs analisti Matthew McDermott, zaman içinde daha fazla varlığın token biçiminde dijital piyasalara aktarılacağını öne sürdü. Analiste göre bunun için bir veya iki yıllık bir süreç yeterli olabilir. Gerçek dünya varlıkları ve tokenizasyon konusunda önemli gelişmeler yaşanırken McDermott bu alana iyimser bakıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle