Kripto Para

Binance ve SEC davasında mahkemeden kritik açıklama geldi

  Kripto para sektörü bir süredir Binance borsası ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davaya odaklandı. Dün mahkemeden gelen açıklamalar sonrası Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş sürüyor.

  Dün gece saatlerinde Binance ve SEC arasında görülen davadan ilk açıklamalar geldi. Kripto para yatırımcılarının merakla beklediği davada henüz net sonuç alınmadı. Ancak buna rağmen en büyük kripto para birimi BTC fiyatındaki pozitif görünüm dikkat çekiyor. BTC ve altcoin fiyatları kademeli yükselirken davayla ilgili son durum merak konusu oldu.

  Binance ve SEC davası, kripto paralardaki volatiliteyi arttıran gelişmeler arasında öne çıktı. Dün geceden beri kripto para yatırımcılarının gündeminden düşmeyen davada bölge yargıcı tarafları uzlaşma yoluna çağırdı. Yargıç, Binance Holdings Limited ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu birlikte çalışmaya davet etti.

  Mahkemeden Uzlaşma Tavsiyesi Geldi

  Kripto para topluluğunun ana gündem maddesi olan Binance ve SEC davasında son durum merak ediliyor. Mahkemenin ilk kararı, dava taraflarını uzlaşamaya varmaya yönelik oldu. ABD Columbia Bölge İdare Mahkemesi Hakimi Zia Faruqui, TSİ dün gece gerçekleşen davada önemli açıklamalar yaptı.

  Columbia bölge yargıcı, bu davada uzlaşmaya gidilmesini isterken "Hepinizin gerginliği düşürmeye, geçmişi unutmaya ve çözebildiğinizi düşündüğüm şeyleri artık çözmeye başlamanıza ihtiyacım var." ifadelerini kullandı. Dava öncesinde giderek yükselen tansiyon duruşmada yerini uzlaşma sinyallerine bıraktı. Bu adımla birlikte kripto paralara yönelik daha ılımlı düzenlemelerin yapılacağı iddiası güçlendi.

  Binance Henüz Tehlikeyi Atlatmadı

  Bilindiği üzere kripto paraları baskı altında tutan SEC, Binance borsasından müşteri varlıkları hakkında bazı bilgiler talep etmişti. Dev borsanın arkasndaki şirket olan BAM dava sürecine kadar bu yükümlülükleri yerine getirmedi. Binance avukatları ise SEC’in talep ettiği belgelerin çok geniş kapsamlı olduğunu öne sürdü.

  İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ile ABD’nin piyasa düzenleyicisi SEC arasındaki dava sürüyor. Zorlu bir süreçten geçen kripto para dünyasını yakından ilgilendiren bu davada henüz riskler tam anlamıyla geride kalmadı. Mahkemenin ilerleyen süreçte taraflar adına nasıl karar vereceği belirsizliğini koruyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle