Kripto Para

Ripple ve SEC Davasında Karar Süresi Yine Uzadı

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple (XRP) arasındaki davada yeni gelişmeler yaşandı. Mahkeme, dava taraflarının cevap özetleri sunmak için ek süre taleplerini kabul etti…

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple (XRP) davasında yeni gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Uzun bir süredir devam eden davada pek çok üst düzey şirket Ripple’a açık destekte bulunarak davanın gidişatını etkilemeye başladı. Son dönemde ise SEC avukatları, davada cevap özetleri sunmak için mahkemeden ek süre talebinde bulunmuştu. 

  ABD Bölge Yargıcı, SEC avukatlarının davada tüm tarafların cevap dilekçelerini sunmaları için süre uzatım talebini kabul etti. SEC, önceki süreçte mahkemeden tarafların özet karar dilekçelerine yanıt verme kararının değiştirilmesini istemişti. Komisyonun avukatları ayrıca, özet karar belgelerinin mühürlenmesine yönelik dilekçelerin sunulması için de ek süre verilmesini talep etmişti. SEC Avukatı James Deaton, tüm tarafların dilekçelerini sunma süresinin uzatılması için yeni bir talepte bulunmuştu.

  Mahkeme Ek Süre Talebini Kabul Etti

  Kripto para odaklı şirketlerden Veri DAO, geçtiğimiz haftalarda SEC – Ripple davasında bir amicus brief sunma talebiyle gündeme gelmişti. Şirket temsilcileri, 2019 yılında SEC tarafından dava edilmişti. Yaklaşık 1 ay önce de kripto para cüzdan hizmeti olan Cryptillian Payment Systems, mahkemeden XRP davasında amicus brief sunulmasını istemişti. 

  SEC Avukatı James Deaton, mühürlü cevapları sunma tarihini 30 Kasım’a kadar uzatılmasını istedi. Buna ek olarak amicus önergelerinin sunulması için 11 Kasım tarihinin son tarih olarak belirlenmesini talep etti. ABD Bölge Yargıcı, SEC avukatının ek süre talebini kabul ederek cevapların sunulması için süreyi uzattı. 

  Amicus Önergeleri Davayı Nasıl Etkileyecek?

  Yargıç, dava taraflarından gelen talepleri değerlendirerek “Cevap özetlerinin son teslim tarihi 30 Kasım 2022, Amicus özetlerinin son teslim tarihi ise 11 Kasım 2022’dir.” kararını verdi. Kripto para odaklı şirketlerin SEC-Ripple davasına dahil olmak ve amicus önergeleri sunmak istemeleri XRP fiyatına olumlu yansıdı. Çok sayıda üst düzey şirketin Ripple lehine taraf tutmaları şirketin bu davada bir adım öne çıkmasını sağlayabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle