Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 19 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında hareketli bir gün yaşanırken, Bitcoin fiyatındaki toparlanma yatırımcıları sevindirdi. Güne düşüş trendinde başlayan BTC, tüm kripto para piyasasını kırmızıya boyamış ve yatırımcıları umutsuzluğa sürüklemişti. Basına yansıyan olumlu haberlerin etkisi ile BTC fiyatındaki toparlanmanın ardından popüler altcoin fiyatlarında da kayıplar pozitife geçti.

  19 Haziran Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatında önemli olan gelişmeler ile öne çıkan fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bir grup İspanyol milletvekili, dijital Euro’nun uygulanmasını hızlandırmak için Euro Bölgesi’nde dijital para biriminin uygulanmasını inceleyecek bir ekip oluşturulmasını istedi. Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından hala incelemelerin devam ettiği belirtilirken sürecin hızlandırılması isteniyor. 

  Rich Dad Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in 24 bin dolara düşmesini beklediğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Türkiye’de hızla büyüyen kripto para ekosistemi hakkında, yatırımcılara uyarılar içeren bir paylaşımda bulundu. 

  Altcoinlerde ise deneyimli analist Ben Armstrong, Ethereum fiyatı hakkında yatırımcıları heyecanlandıran fiyat tahminlerinde bulundu. Popüler analiste göre ETH fiyatı 2021 yılı sonunda 25 bin dolara, 2025 yılına kadar da 85 bin dolara ulaşacak

  Weiss Ratings raporuna göre Cardano’nun teknolojisi Ethereum’u geride bıraktı. İki kripto para birimi arasındaki rekabeti körükleyen bu raporda ADA için “mükemmel” notu verilirken ETH için “iyi” notu verildi. Ethereum, bu rapora göre benimsemede lider iken pazar performansında ise ikinci sırada yer aldı.

  Dünyanın en büyük madencilik cihazı üreticisi Bitmain, Dogecoin ve Litecoin madenciliğinde kullanılacak “Antminer L7” isimli yeni bir cihaz ürettiğini duyurdu. L7 kripto para madencilik cihazının fiyatı 15 bin dolar olarak açıklandı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Bu gelişmeler ile birlikte Bitcoin fiyatında yüzde 0.61 oranında kayıp olmasına rağmen hızlı toparlanan fiyat yatırımcıları sevindirdi. Borsalardan gelen güncel bilgiler göre BTC fiyatı Altcoin piyasası da pozitif görünümden nasibini aldı ve daha hızlı toparlanma hareketine girdi. 

  Lider altcoin ETH fiyatında yüzde 1.26 oranında artış yaşanırken, en değerli ilk 10 içinde yer alan bütün altcoinler negatiften pozitif görünüme geçti. En fazla yükselişler Binance Coin (BN) ve Polkadot (DOT) fiyatında yaşandı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle