Kripto Para

Mastercard’tan kripto adımı! Kart çıkaracak!

  Kripto para sektörü hızla büyümeye devam ederken geleneksel finans şirketleri de bu alana ilgi göstermeyi sürdürüyor. Son olarak ödeme devi Mastercard, kripto cüzdan ve borsalar için kart programını geliştireceğini açıklamasıyla gündeme geldi…

  Ödeme devi Mastercard, kripto para sektörüne yönelik çalışmalarına hız kazandırdı. Binance kripto para borsasının son dönemde pek çok ülke ile regülasyon konusunda sorun yaşamasını inceleyen şirket açıklama yapmıştı. Mastercard, ayrıca ABD merkezli kripto para borsası Gemini kullanıcıları için harcadıkça Bitcoin kazandıran bir kart çıkarmıştı.

  Geleneksel finans dünyasının önde gelen markalarından Mastercard’ın kripto para sektörüne olan yatırımları ve ilgisi ara vermeksizin devam ediyor. Mastercard resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, kripto paralarla yapılan ödemelerde, fiat paraya dönüştürme işlemini daha basit hale getireceğini duyurdu.

  Daha Fazla Banka ve Borsa ile Çalışacak

  Kripto para ödemelerini kolaylaştırmayı amaçlayan Mastercard bu projeyi Evolve Bank & Trust ve PAX sabit coin’inin ihraççısı Paxos ile hayata geçirmeyi planlıyor. Ayrıca USDC ihraççısı Circle şirketi de projenin paydaşları arasında yerini alacak. Mastercard, kripto ödemeleri kolaylaştırma hamlesini daha fazla banka ve daha fazla sayıda kripto para borsası ile yapabilmek için çalışmaları sürdürüyor.

  Mevcut koşullar altında Mastercard ile kripto para harcaması yapan kullanıcılar, sistemde harcadıkları kriptonun fiat para olan karşılığını da ağda belirtmek zorundalar. Dolayısıyla pek çok kripto para hizmet sağlayıcısı kart programları başlatmayı sistem maliyeti ve zorluğu açısından uygun görmüyor. Mastercard, bu sisteme dahil olma konusuna sıcak bakmayan kripto hizmet sağlayıcılarının fikrini değiştirmek için harekete geçti.

  Kriptodan Fiat Paraya Dönüştürme İşlemi

  Mastercard, stablecoinler aracılığıyla kriptonun fiata dönüştürülmesini kolaylaştırmak için kendi platformlarının kullanılacağını açıkladı. Mastercard’ın dijital varlık ve blok zinciri ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, bu konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Evolve, Paxos, Circle’ın da dahil olduğu geniş ortaklıklarımız sayesinde insanların dünyanın her yerinde istedikleri zamanda ödeme yapabilecekleri bir sistem geliştirip, onlara verdiğimiz vaatleri yerine getiriyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle