Kripto Para

MasterCard hamleyi yaptı! NFT alım ve satımı için destek geliyor!

  Ödeme teknolojilerinin dünya devi MasterCard, NFT alanına güçlü bir ortaklık ile giriş yapmaya hazırlanıyor! Daha kolay ve daha güvenli NFT satın alımı mottosuyla yola çıkan dev ödeme şirketi, çeşitli NFT pazarlarıyla bir ekip oluşturduğu bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

  Dünyanın en büyük ödeme teknolojileri şirketi MasterCard, sonunda blockchain teknolojisine kayıtsız kalmayarak önemli bir adıma imza attı! Şirketten yapılan açıklamada daha kolay ve daha güvenli değiştirilemeyen token (NFT) satın alımı ödemelerine izin verilmesi için bir ekip oluşturulduğu ifade edildi. Oluşturulan ekibin üyelerini ise şirket, doğrudan NFT pazarlarında boy gösteren kişilerden seçti.

  NFT Ortaklığını Duyurdu!

  MasterCard adına önceki gün konuşan Genel Müdür Yardımcısı Raj Dhamodharan, NFT ticaretini sağlamak adına kurdukları ortaklık hakkında bilgiler verdi. NFT ticaretini sağlamak adına Immutable X, Candy Digital, Mintable, Spring, The Sandbox, MoonPay ve Nifty Gateaway ile ortaklık kurulduğunu açıklayan Dhamodharan, kurulan ortaklıklar ile daha kolay ve daha güvenli NFT alımı için MasterCard güvencesinden tüm kullanıcıların yararlanabileceğini belirtti.

  MasterCard, Daha Kolay NFT Satın Alımı İçin Yol Arıyor!

  Dhamodharan tarafından yapılan açıklamada MasterCard’ın bu yeni ortaklıktaki misyonu, “NFT satın alımı için daha kolay ve daha güvenli bir yol bulmak” olduğu bilgisi aktarıldı. Seçilen ortaklıkları da bu anlamda özel olarak belirleyen şirket, esasen geçtiğimiz yıldan bugüne NFT satın alım desteği vermek için çalışıyor.

  NFT’lerin satın alınması önündeki zorlukları önemli ölçüde aşmayı hedefleyen MasterCard, eğer başarılı olursa NFT satın almak için ETH, SOL veya farklı bir kripto para birimi kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıracak. İnsanlar artık MasterCard kullanarak fiat para ile NFT satın alabilecekler!

  Patent Başvuruları Tamamlandı!

  MasterCard ortaklık hakkında yaptığı duyurud, NFT’ler için Dijital Topluluk Oluşturacak ve Nisan ayında ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine 15 ticari marka başvurusunu çoktan yaptı! Yapılan patent başvuruları ile NFT’ler ile metaverse’ün ihtiyaçlarını çözmeyi hedefleyen şirketin bu hamlesi ise sektörde büyük ses getirdi!

  MasterCard, dünya çapında 2,9 milyar kullanıcıya sahip. Atılan bu hamle ise NFT ve Web3 benimsenmesinin sağlanması açısından büyük önem arz ediyor!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle