Kripto Para

Binance CEO’su regülasyonlara olumlu bakıyor

  Kripto para dünyasının en büyük borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, son dönemdeki regülasyon hamleleriyle ilgili konuştu. Açık bir mektup paylaşan Zhao, yasal regülasyonların kripto para endüstrisi için olumlu birer işaret olduğuna dikkat çekti…

  Kripto para dünyasının işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemde regülasyon işlemleriyle karşılaştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para sektöründeki yasal regülasyonları olumlu bulduğunu söyledi. 

  Zhao, insanların regülasyonlar sayesinde kripto para yatırımı yaparken kendilerini güvende hissedebileceklerini belirtti. En büyük kripto para borsasının yöneticisi, kullanıcıların paralarını korumak için kurulan SAFU topluluğuna atıfta bulundu. Son 4 yıl içinde müşterileri koruma alanında çeşitli adımlar atıldığını hatırlattı.

  Kripto Para Yatırımcıları Korunuyor

  Sektör içinde atılan adımların yanı sıra regülatörlerden gelen hamleler de kripto para müşterilerini korumaya başladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, regülatörler ile borsa olarak iş birliği yaptıklarını belirtti. Bu kapsamda 2021 yılında 5 bin 600’den fazla soruşturma talebine yardımcı olduklarını kaydetti.

  Kripto para sektöründe işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemde ciddi regülasyon baskıları ile karşılaştı. Binance borsası, aralarında Japonya, Birleşik Krallık, Singapur, Tayland ve Cayman Adaları gibi ülkeler bulunan yasal regülatörlerden farklı ölçülerde baskı gördü.

  Son 6 Yılda Yasal Uyumluluk Arttı

  Binance CEO’su Changpeng Zhao, tüm ülkeler için daha açık ve daha net bir regülasyona ihtiyaç duyulduğunu hatırlattı. Geride kalan 4 yıl içinde bu tür kripto para regülasyonlarına yönelik ihtiyacın giderek büyüdüğünü söyledi. Zhao, regülasyonları sektör açısından olumlu bulduğunu aktardı.

  Yasal uyumluluk ekibinin bir yıl içinde 6 kat büyüdüğünü söyleyen Binance CEO’su, borsanın bu konuda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalıştığını vurguladı: “İyi geliştirilmiş hukuki bir altyapının, uzun vadede kripto parayı herkesin günlük hayatının temel bir unsuru haline getirecek, sağlam bir temel olacağına inanıyorum. Faaliyet gösterdiğimiz yer neresi olursa olsun, oradaki yerel kurallara uyma konusunda kararlıyız.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle