Kripto Para

Çin’de BTC madencileri savaşı kaybediyor!

  Çin, son dönemlerde aldığı kısıtlama ve yasaklama kararları ile kripto para piyasasının üzerine kabus gibi çöktü. Kripto para madenciliğine yönelik Çin’de atılan yasaklama adımlarına bir yenisi daha eklenmek üzere. BTC.top’a göre Çin’in Yunnan bölgesinde yetkililer kripto para madenciliğini yasaklamak için hazırlıklara başladı.

   Kripto para piyasası, Mayıs ayı ortalarında büyük bir çöküş yaşadı. Bu çöküşün başlangıcında, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın, Bitcoin (BTC) ile ilgili yapmış olduğu “olumsuz” açıklamaların olduğu düşünülüyor. Ardından düşüşlerin daha derin hale gelmesine ise Çin’den gelen olumsuz haberler neden oldu. Çin’den üst üste kripto para madenciliğine yönelik sıkı önlem ve yasaklama haberlerinin gelmesiyle birlikte Bitcoin, 30 bin dolara kadar geriledi. Ayrıca bu düşüş, genel tabloda kripto para piyasasının da değerinin çakılmasına neden oldu.

  Yetkililer Yasaklama İçin Bildiri Hazırlıyor

  Çin’den gelen kripto para madenciliği yasaklama haberlerine şimdi bir yenisi daha eklendi. BTC.top’tan alınan bilgiler ile Forkast News tarafından verilen habere göre, Çin’in Yunnan bölgesinde yetkililer, kripto para madenciliğini yasaklamak için hazırlıklara başladı. Yunnan bölgesi dışında, Çin’de 3 farklı bölgede daha önce yasaklama adımları atılmıştı. Yunnan’da enerji alanında sorumlu yetkililer de habere göre yasaklama için bildiri hazırlamaya başladı.

  Çinli Kripto Madencileri: “Yunnan’da Savaşı Kaybettik”

  Decrypt ekibinde yer alan Liam J. Kelly, Çin’deki madencilerin bu haberi teyit edecek açıklamalarda bulunduğunu aktardı. Kelly, madencilerin konuya ilişkin olarak “Yunnan’da savaşı kaybettik” ifadelerini kullandığını dile getirdi. Çin’in Yunnan bölgesinden gelen yasaklama haberlerinin ardından piyasanın ne yönde ve nasıl hareket edeceği takip edilecek. Ancak konuya ilişkin endişeler başladı.

  Çin’de Kripto Para Madencilik Kısıtlamaları ve Yasakları

  Çin Devlet Konseyi 21 Mayıs tarihinde kripto para madenciliğine yönelik sıkı önlemlerin alınacağını açıkladı. Ardından Çin’in İç Moğolistan bölgesinde kripto para madenciliğinin tamamen yasaklanması tartışıldı ve ardından İç Moğolistan ile birlikte Çin’in Xinjian ve Qinghai bölgelerinde kripto para madenciliği yasaklandı.

  Bu gelişmeler sonrasında Yunnan’da elektrik kesintileri dolayısıyla elektrik kullanımları kısıtlandı. Şimdi ise Yunnan’da yetkililerin kripto para madenciliğini yasaklamaya yönelik bildiri hazırladıkları öğrenildi.

  Yunnan, Xianjiang ve Sichuan’da faaliyet gösteren, BTC ağının en büyük maden havuzlarından BTC.top, kararların ardından Kuzey Amerika’ya yoğunlaşacaklarını açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle