Kripto Para

Belediye Başkanı vatandaşlara BTC dağıtacak!

  ABD’nin Missouri eyaletinin Cool Valley Kasabası’nda, Belediye Başkanı Jayson Stewart tüm kasaba sakinlerine Bitcoin (BTC) dağıtmak istiyor. Stewart, kasabadaki 1.500 vatandaşa 1.000 dolarlık BTC vermeyi planlıyor. Stewart’ın BTC’yi “dijital altın” olarak tanımladığı ifade ediliyor.

  Kripto para dünyasında, kripto paraların politikacılardan destek alması neredeyse her zaman olumlu bir gelişme olarak karşılanıyor. Kripto paraların sektörden çıkarak geleneksel piyasalara girmesi, ülkelerin ve idari yönetimlerin kripto paralara olumlu yaklaşması, topluluklar tarafından kripto paraların yaygınlaşma potansiyeli için pozitif karşılanıyor. Bu kapsamda en iyi örneklerden birini Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ve El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele göstermişti. Şimdi ise benzer bir adım ABD’nin Missouri eyaletinden geldi.

  Her Bir Kasaba Sakinine 1.000 Dolarlık BTC

  ABD’nin Missouri eyaletinin Cool Valley Kasabası’nda, Belediye Başkanı Jayson Stewart ilginç bir deneyime imza atmak istiyor. Yerel haber kaynaklarından KDSK’nin haberine göre Stewart, kasaba sakinlerine Bitcoin (BTC) dağıtmak istiyor. Başkan, kasabadaki 1.500 sakine, 1.000 dolar değerinde BTC vermeyi planlıyor. KDSK’ye konuşan Janson Stewart, BTC destekçilerinin sıkça kullandığı bir tanım olan “Bak, bu dijital altın” sözlerini dile getirdi.

  Başkan Jayson Stewart’ın Açıklamaları

  Başkan Stewart, BTC projesini 2021 sonuna kadar başlatmış olmayı planlıyor. Ayrıca başkan, planını hayata geçirmek için bazı potansiyel kaynaklarla projeyi finanse etmek adına görüşmeler yapıyor. Belediye Başkanı Janson Stewart konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  Kasabamdaki her hanenin ister 500 dolar ister 1.000 dolar olsun, bir miktar Bitcoin aldığını görmek istiyorum. Birkaç milyon dolara kadar topladığım herhangi bir parayı eşleştirmeyi kabul eden bazı bağışçılarım var. Bununla birlikte birkaç hükümet fonu da almaya çalışıyorum. Öte yandan potansiyel olarak gelen Covid yardım paralarının bir kısmını almaya çalışıyorum.”

  Vatandaşlar İlk Başta Satmamak Koşuluyla BTC Alabilecek

  Janson Stewart, kasabanın kendi fonlarını bile kullanmayı düşündüğünü ifade ediyor. Stewart konya ilişkin olarak “Mümkün, nasıl olacağını göreceğiz” sözlerini dile getirdi. Başkan planını hayata geçirebilirse kasaba sakinleri BTC’leri başta satmamak koşuluyla alabilecek. Stewart, BTC’lerini otomobil almak gibi ödemeler için kullananların, yıllar sonra BTC 500 bin dolar seviyelerine geldiğinde çok pişman olacaklarını iddia etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle