Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 16 Şubat 2022

  Kripto para sektöründeki belirsizlik devam ederken, piyasalar Fed’den gelecek açıklamalara odaklandı. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükselişin beklendiği gibi devam etmemesi yatırımcıları endişelendiriyor. Benzer şekilde altcoin fiyatlarında da satış baskısı devam ediyor.

  16 Şubat Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, merkez bankası gibi kripto varlıkları yasaklamak istemediklerini açık açık söyledi. Ancak hükümetin kripto varlıkların nasıl düzenleyeceği konusunda yardımcı olacak adımlar atmasını beklediklerini belirten Siluanov ülkedeki kripto para yatırımcılarını umutlandırdı. Bu açıklamalar sektör için tarafından da olumlu karşılandı. 

  New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), kripto para hamlesiyle gündeme geldi. Basında geniş yankı bulan habere göre NYSE, NFT’ler ve kripto paralar için pazaryeri olmak amacıyla ABD Patent ve Marka Ofisi’ne resmi başvuruda bulundu. 

  ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Warren Davidson, kişisel kripto cüzdanlarının kullanımında bazı sınırlanmaların kalkması için bir yasa tasarısı hazırladı. Meclise bu yasa tasarısını sunan Davidson, kripto para topluluğu tarafından büyük destek gördü. 

  Popüler kripto para analisti Tone Vays, BTC grafiklerinin şu ana kadar iyi göründüğünü ancak Bitcoin fiyatını yükseltmek için düşmesi gereken bir çift direnç seviyesi olduğunu söyledi. Analist, BTC fiyatında 52 bin dolarlı seviyelerin görülmesi için önce 43 bin 500 doların geçilmesi gerektiğini aktardı. 

  Altcoinlerde ise DeFi LIama verilerine göre Avalanche’ın (AVAX) kilitli toplam değeri 11 milyar doları aştı. Avalanche böylelikle rakibi BNB’ye bir adım daha yaklaştı. Bu haberin etkisiyle piyasadaki düşüşe rağmen AVAX fiyatında yükseliş olması dikkatlerden kaçmadı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 1.51 oranındaki geri çekilmeyle 43 bin 600 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Lider altcoin ETH ile birlikte BNB, XRP, ADA ve LUNA coin fiyatlarında yüzde 2 civarında kayıplar yaşanıyor. Günün en fazla değer kaybeden altcoini SOL coin olurken piyasadan pozitif ayrışan AVAX coin fiyatında yüzde 4.30 oranında artış gözlemleniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle