Kripto Para

Brezilya sahalarında “kripto” sesleri yükseliyor!

  Kripto para piyasaları, 2021 yılında yeşil sahalara inerek popülaritesini çok ciddi ölçülerde arttırmayı başardı. Özellikle dünyanın çeşitli yerlerinde kripto para borsaları, futbol kulüpleriyle yaptıkları anlaşmalar sonrası daha tanınır hale geldi. Bir yeni sponsorluk adımı ise bu kez Brezilya’da atıldı.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında benzersiz bir büyüme elde etti. Piyasaların hızla büyümesinde birçok faktör ön plana çıkmış olsa da en önemli etkenlerden biri yapılan sponsorluk anlaşmaları oldu. Kripto paraların futbol sahalarına inmesi, futbol kulüpleriyle yapılan sponsorluk anlaşmaları ve taraftar token’ı çalışmaları gibi gelişmeler sonrası kripto para piyasaları dünya genelinde daha geniş sınırlara ulaşmaya başladı. Çoğunlukla kripto para borsalarının attığı bu anlaşmalara şimdi bir yenisi de Brezilya’dan eklendi.

  Kripto Para Borsaları ile Futbol Kulüpleri Temasta

  Kripto para borsaları geçtiğimiz yıl boyunca, yaptıkları çeşitli sponsorluk anlaşması ile ön plana çıktı. Bu anlaşmaların önemli bir kısmı spor alanında yapıldı ve özellikle de dünya genelinde çok geniş kitlelere hitap eden futbol alanında heyecanlandıran adımlar atıldı. Latin Amerika bölgesinin en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitso, Brezilya’nın en büyük futbol kulüplerinden biri olan Sao Paolo ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı. Taraflar arasındaki anlaşma sonrasında resmi açıklamalar da geldi.

  Bitso Yetkilisinden Anlaşmaya İlişkin Açıklamalar

  Bitso Pazarlama Yöneticisi Jose Molina, Bitso borsasının isminin Sao Paolo formalarında görüneceğini ve ayrıca kulübün stadyumunda da Bitso ile ilgili bir alan oluşturulacağını belirtti. Molina yaptığı açıklamasında, Bitso isminin formanın hangi kısmında olacağına ilişkin olarak ise net bir bilgi vermedi. Yetkili isim açıklamasında öte yandan taraftarların da kripto paralar ile ödemeler gerçekleştirerek kulüp ürünleri ve bilet alabileceklerini dile getirdi. Yani bu anlaşma, kripto paraların reel alışverişlerde kullanılabilecek olmasından dolayı da piyasalarda bir heyecan yarattı.

  Bitso, Brezilya’nın En Büyüğü Olmak İstiyor

  Brezilya’da yeni bir anlaşmaya imza atan Bitso borsası, genel olarak Latin Amerika bölgesinde genmiş bir kullanıcı kitlesine sahip. Borsanın Brezilya, Arjantin, Meksika ve Kolombiya gibi Latin Amerika ülkeleri genelinde 3,7 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Anlaşma ile ilgili açıklamalarda bulunan Jose Molina, Bitso borsasının hedefinin, Brezilya’nın en büyük kripto para borsası olmak olduğunu da belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle