Kripto Para

Elinde SHIB olan adreslerin sayısı rekora koşuyor!

  Shiba Inu (SHIB), Eylül ayından Ekim ayı sonlarına kadar muazzam bir yükseliş hareketi sergiledi ve tam da bu dönemlerde ATH belirledi. Ardından SHIB her ne kadar değer kayıpları yaşasa da elinde Shiba Inu tutan adres sayısındaki artış dikkat çekti.

  2021 yılının ilk aylarında, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban gibi isimlerin yoğun desteği ile Dogecoin (DOGE) inanılmaz değer artışları yaşadı. Dogecoin’in yakaladığı popülarite sonrası ondan esinlenerek piyasaya çıkan köpek temalı şaka coin’leri de benzer bir ilgi ile karşılaştı. Bu alanda son dönemlerde ilginin en büyüğünü çekmeyi başaran Shiba Inu (SHIB), Eylül ayında muazzam bir yükseliş serüvenine başladı ve 28 Ekim tarihinde 0,000086 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı.

  Elinde SHIB Olan ETH Adres Sayısı 1,05 Milyonu Geçti

  SHIB, Ekim ayı sonlarında gelen tarihi rekor sonrası bir geri çekilme yaşadı ve değer kayıplarını hızlandırdı. Ancak kripto para güvenlik firması CertiK tarafından ortaya koyulan araştırma raporlarına göre elinde SHIB bulunduran adreslerin sayısında, gelen bu değer kayıplarına rağmen çok ciddi artışlar yaşandığı ortaya çıktı. CertiK raporlarına göre içerisinde 0’dan fazla SHIB bulunan Ethereum (ETH) adreslerinin sayısı 1 milyon 50 bin seviyesinin üzerine çıktı.

  Balinaların SHIB Tuttuğu Eleştirisi Tekrar Ortaya Koyuldu

  CertiK raporlarına göre içinde SHIB bulunan Ethereum adres sayısı 1,05 milyon seviyesini aştı ve günlük olarak ortalama 30 – 40 bin arasında yeni kullanıcı bu gruba dahil olmaya devam ediyor. Türkiye’de de yoğun bir ilgi ile karşılaşan Shiba Inu, en çok da az sayıdaki balinaların yoğun alımları yönünden eleştiriliyordu. Eleştirilerde, balinaların büyük oranlarda SHIB tuttuğu iddiaları yer alıyordu ve CertiK raporu bu gerçeği de bir kez daha ortaya koydu. CertiK raporlarına göre en büyük 10 SHIB balinası, toplam arzın %64’lük kısmına sahip durumda.

  Olası Satış Dalgasında Balinalar Fiyatı Çok Aşağılara Çekebilir

  Az sayıda balinanın, toplam SHIB arzının yaklaşık 3’te 2’lik bölümünü elinde bulunduruyor olması yatırımcılarda endişeye neden oluyor. Zira balinaların SHIB üzerindeki bu kontrolü, olası bir satış dalgasının gelmesi durumunda fiyatı çok ciddi ölçülerde aşağılara çekebilir. CertiK tarafından bir kez daha ortaya koyulan bu tablo da haliyle küçük-orta ölçekli yatırımcıları korkutuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle