Kripto Para

Binance FTT Tokenlerini Sattı! Kriptolarda Düşüş Endişesi

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su CZ, elinde tuttuğu FTT tokenlerini sattığını açıkladı. Milyoner kripto para yatırımcısı “The Moon Carl”, kripto para piyasasında sert düşüşlerin gelebileceğini söyledi…

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden The Moon Carl, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü milyarder, ABD merkezli popüler kripto para borsası FTX’in sahibi Sam Bankman Fried’a ait olan Alameda Research’ün batmış olabileceğini söyledi. Bu iflas söylentisini destekleyen bir olay olarak da dev borsa Binance’in FTT tokenlerini satmasını örnek gösterdi. 

  Ünlü kripto para girişimcisi, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun borsadaki FTT varlıklarını sattığını açıklayan paylaşımına dikkat çekti. Sosyal medyada büyük ses getiren bu paylaşımın altına yorum yapan The Moon Carl, Alameda Research şirketinin, Celsius şirketi gibi iflas etmiş olabileceğini söyledi. Tüm bunlara ek olarak ünlü milyarder önümüzdeki birkaç haftanın kripto para piyasası için fırtınalı geçebileceğini iddia etti.

  Alameda Research İflas Etti Mi?

  Geçtiğimiz hafta CoinDessk tarafından yayınlanan raporlar, kripto para piyasasında yine deprem etkisi yaratabilecek detaylar ortaya çıkardı. Özel finansal belgeler göre Alameda şirketinin bilançosunda aksaklık olduğu görüldü. Konuyla ilgili “Alameda Research İflas Mı Etti?” başlıklı bir makale yayınlayan Mike Burgersburg, CZ’nin beğenisini aldı. CZ’nin bu makale sonrası “Kripto yüksek risklidir.” açıklamasında bulunması herkesi şaşırttı.

  Binance 23 Milyon Dolarlık FTT Sattı

  En büyük kripto para borsası Binance CEO’su CZ, bu paylaşımından sadece 2 saat sonra bir balina Binance borsasına 23 milyon FTT taşıdı ve sattı. Bu balinanın Binance olabileceği konuşulurken, CZ son paylaşımıyla bu gelişmeyi doğruladı. Öte yandan Alameda Reserch CEO’su Caroline ise iflas iddiasında kullanılan belgelerde gösterilmeyen 10 milyar dolardan fazla varlıkları olduğunu söyledi: 

  “söz konusu bilanço kurumsal varlıklarımızın bir alt kümesi içindir, orada yansıtılmayan 10 milyar dolardan fazla varlığımız var. Bilançoda en büyük long pozisyonlarımızdan birkaçı yer alıyor; tabii ki listede yer almayan hedge pozisyonlarımız da var. Bu yıl kripto kredi alanındaki sıkılaşma göz önüne alındığında, şimdiye kadar kredilerimizin çoğunu geri ödedik.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle