Kripto Para

Coca Cola’nın NFT koleksiyonu büyük ilgi gördü

  Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Coca-Cola, NFT sektöründeki ilk projesini duyurdu. Firma, NFT koleksiyonlarını açık artırmaya çıkarmak için OpenSea ile ortaklık olduklarını açıkladı…

  2021 yılında büyük bir patlama yaşayan NFT sektörüne Coca-Cola şirketi de giriş yaptı. Uluslararası Dostluk Günü anısına ilk NFT koleksiyonunun lansmanını yayınlayan şirket, 30 Temmuz’da müzayedenin başlayacağını açıkladı. NFT koleksiyonun açık artırmaya çıkarılmasında Coca-Cola ile OpenSea şirketi arasında ortaklık anlaşması imzalandığı duyuruldu.

  NFT Satışından Elde Edilen Gelir Bağışlanacak

  Satılan NFT gelirleri, dünyanın en büyük zihinsel ve fiziksel engelli çocuk ve yetişkinler spor organizasyonu olan Special Olympics International’a bağışlanacak. 50 yıldan daha fazla bir süredir Coca-Cola ile ortaklık içinde olan Özel Olimpiyatlar’a katkı sağlayacak bu hamle büyük ilgi topladı. 

  Dünyanın en büyük şirketlerinden Coca-Cola’nın dostluk NFT’leri, avatar ve emojiler için özel 3D içerik yaratıcısı olan geliştirici Tafi tarafından piyasaya sürülecek. Dört seviyeli ve çok katmanlı bir token olan Dostluk NFT’leri şimdiden büyük ilgi görmeye başladı. Ayrıca Coca-Cola’nın dijital dünya için 1940’lardan kalma ünlü dostlukları hatırlatan ticaret kartlarıyla Dostluk Kartı katmanı oluşturulacak. 

  Coca-Cola’nın İlk NFT Koleksiyonu

  Kripto para sektöründe büyük ilgi gören bu duyuru hakkında Global Coca-Cola Ticari Marka Başkanı Selman Careaga şu açıklamayı yaptı: “Coca-Cola dünyanın ‘koleksiyona en uygun’ markalarından biri ve zengin mirasını onlarca yıldır basit sevinç anlarıyla tüketicilerle paylaştı. Yeni dostlukların kurulduğu meta dünya ile ilk NFT’lerimizi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.”

  “Yeni dünyalarda, yeni yollarla ve uzun süredir devam eden arkadaşımız ve ortağımız Special Olympics International’ı destekliyoruz. Her NFT, Coca-Cola markasının özünü oluşturan unsurları kutlamak için yaratıldı ve sanal bir dünya için yeni ve heyecan verici şekillerde yeniden yorumlandı.” Koleksiyon içinde Coca-Cola Giyilebilir Baloncuk Ceket, Coca-Cola ASMR’leri içeren bir ses dosyası ve “Dostluğun Sembolü” kartları yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle