BEP-20 Token Nedir? En Popüler BEP-20 Token'ları

  Binance Smart Chain ağı üzerinde yer alan BEP - 20 popüler coinleri, günümüzde kripto para yatırımcılarının kısa sürede yüksek kazanç elde etmesini sağlamayı başarmıştır. BEP - 20 tokenlerinin kısa sürede sağladığı bu kazançlar ise birçok yatırımcıyı kendine çekmeyi başarmaktadır. BEP – 20 tokenleri arasında popülerleşen ve kazanç potansiyeli en yüksek olan dijital varlıkları yazımızda bulabilirsiniz. 

  BEP-20 Token Nedir?

  BEP – 20, en yalın haliyle Binance Smart Chain token standardıdır. En yaygın token standartlarından biri olan Ethereum tabanlı ERC - 20’yi genişletmek için oluşturulmuştur. BEP - 20 bir tokenin nasıl harcanacağından kimin harcayacağına kadar geniş bir plan ve kurallar bütünüdür.

  İşte En Popüler BEP 20 Token'lar

  Bitcoin (BTC) 

  Binance Smart Chain BEP -20 protokolünün en popüler kripto varlıklarından biri olarak Bitcoin dikkat çekmektedir. BTC tarafından desteklenen BEP - 20 tokenleri takas edilerek Binance üzerinden işlem gerçekleştirilmesine olanak tanınmaktadır. Uzun vadede 100 bin dolar hedefine ulaşması beklenen BTC, kripto yatırımcıları için en güvenilir coinler arasında ilk sırada yer almaktadır. 

  Ethereum (ETH)

  BEP 20 tokenlerinin DeFi üzerinde kullanılabilir oluşu Ethereum gibi popüler kriptolarda da kazanç potansiyeli yüksek olarak değerlendirilmektedir. Yukarı yönlü trendine devam etmesi beklenen ETH kazanç potansiyeliyle popüler dijital varlıklar arasında yer almaktadır. 

  Cardano (ADA) Coin 

  Cardano (ADA), merkeziyetsiz platform özellikleriyle, değer transferlerinin güvenli bir şekilde ölçeklendirilmesine izin vermesiyle piyasanın popüler kriptolarından biri olmayı başarmıştır. Grafik ve teknik analizlerde ise ADA coin gelecek yıl tahminlerinde olumlu bir projeksiyona sahiptir.

  XRP Coin 

  Popüler bir diğer dijital varlık olan XRP, son 24 saatlik grafiklere göre düşüş eğilimi içinde olmasına karşın piyasanın dikkat çeken ürünlerinden biridir. Sıcak ve soğuk cüzdanlarda saklanabilir olması ise yatırımcılara avantaj sağlamaktadır. Gelecek dönem fiyat analizlerinde ise %56,55 uzun vadeli kazanç potansiyeli yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. 

  Chainlink (LINK) Coin 

  2017’de ICO sürecinde 1 milyar token arzında 32 milyon dolar toplamayı başaran LINK, dalgalı bir seyir izlemeye devam ettiği görülmektedir. Uzun vadede ise LINK yatırımcılarının çelişkili bir uzun vade projeksiyonuna sahip olması nedeniyle temkinli yaklaşılması gerektiği ifade edilmektedir. Bu yönüyle LINK portföylere eklenmesi gereken enstrümanlar arasında gösterilmektedir. 

  Dogecoin (DOGE) 

  Kripto piyasalarının en ilginç coinlerinden DOGE, özellikle Elon Musk gibi isimlerin desteği ile kısa sürede ciddi bir çıkış yakalamıştır. Yatırımcısına ciddi kazanç sağlayan coinin, gelecek dönemde de bu tip alternatif coinler için cazip fırsatlar yaratması bekleniyor. DOGE’nin özellikle SHIBA ile rekabetine bağlı olarak ortaya çıkacak riskler yüksek olsa da bu risklerin tam tersi kazanç potansiyellerinin de yükselmesine sahip olduğu yorumları öne çıkmaktadır.

  Polkadot (DOT) Coin

  Redenominasyon işleminin ardından ağda bulunan 10 milyon arzın, 2020 Ağustos ayından günümüze kadar 1 milyar token seviyesine çıkması DOT yatırımcısını memnun etmeyi başarmıştır. Ortak doğrayıcılar aracılığıyla birlikte çalışabilirlik özelliğine sahip token, benzerleri arasından birden çok zincir üzerindeki işlemi aynı anda ve paralel olarak işleyebilmektedir. DOT fiyat analizleri ise uzun vadede %74 seviyelerinde bir kazanç potansiyeli sunduğu yönünde.

  Sonuç Olarak

  Binance Akıllı Zincir üzerinde yer alan tokenler için kullanılan ve günümüzde yatırımcısına pek çok getiri sunan BEP – 20 standardı, BTC, ETH, ADA, DOT, DOGE, XRP gibi popüler dijital varlıkların gelecek dönemde de fiyatlarını katlayarak artıracağı yorumlarını doğurmuştur. Söz konusu varlıkların geçmiş fiyat analizleri ve gelecek dönem performansları incelendiğinde ise kazanç potansiyeli tüm bu coinler için uzun vadede yüzde 50’nin üzerinde görünmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle