Kripto Para

CZ iddia etti! Hong Kong Bankaları kriptoyu destekleyecek

  Kripto para piyasalarına gelen Asya desteği fiyatları artırırken, dünyanın en büyük kripto para borsasının patronu bu desteğin başlangıç olduğunu söyledi!Binance patronu CZ, Hong Kong bankalarının Bitcoin ve kripto paraları destekleyeceğini iddia etti.

  Kripto para piyasalarındaki yükseliş trendi sürüyor. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) kanadından gelen olumsuz yaptırımlara karşın Asya piyasalarından Bitcoin’e (BTC) gelen destekle birlikte yüzler gülerken, Binance’in patronu Changpeng Zhao (CZ) bomba bir iddia ile tüm dikkatleri üzerine çekti!

  “Hong Kong Bankaları Kripto Desteklemeye Başlıyor”

  Dünyanın en büyük kripto para borsasının patronu CZ, resmi Twitter üzerinden önemli bir tespitini paylaştı. Hong Kong’un bir süredir kripto para şirketleri ile görüşmeleri piyasalarca yakından izlenirken CZ, “Hong Kong bankaları kriptoyu desteklemeye başlıyor. Orada daha fazla fonun hareket ettiğini göreceğiz.” ifadeleri ile sosyal medyaya seslendi.

  ABD kanadından gelen yaptırım hamleleri sonrasında Hong Kong ve Çin gibi Asya ülkeleri Bitcoin’e sahip çıkarken CZ, bu sahip çıkmanın sürekli olacağını savunuyor. Twitter paylaşımında istikrarlı para vurgusunda da bulunan CZ, “USDT tek başına 80 milyar dolarlık piyasa değeridir. Daha istikrarlı paralar gelecek.” ifadeleri ile ABD baskısının belirleyici özelliğinin kaybolacağını ima etti.

  Kripto Rallisi Asya’dan Mı Başlayacak?

  Birleşik Devletler bu yıl işlerin yolunda gitmeye başladığı kripto para ekosistemine resmen savaş açtı! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eli ile piyasalara baskısını artıran ülke, bazı iddialara göre Bitcoin’i yasaklamak istiyor!

  Bu süreçte kripto şirketleri ülkeden çıkışı hızlandırdı ve Hong Kong, özellikle Çin’in baskıcı tutumu nedeniyle de iyi bir alternatif olarak öne çıktı. Bu süreçte Hong Kong’lu bankalarla yapılan görüşme ile birlikte Asya piyasalarından destek sözünün alınmış olması, piyasalarda ralli için bir işaret olarak görülüyor.

  Bitcoin Hakimiyeti Artıyor!

  Son 7 günde yüzde 5 değer kazanan BTC ise hakimiyetini artırmaya devam ediyor. Bitcoin hakimiyeti (dominance) oranı son verilere göre yüzde 48’i aştı ve bu değer son 1,5 yılın zirvesine karşılık geliyor. BTC fiyatı ise %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle