Kripto Para

DOGE ile sinema bileti satın alınabilecek! Tarih belli oldu!

  Dünyanın en büyük sinema zinciri salonu AMC Entertainment için Dogecoin (DOGE) tarihi gittikçe yaklaşıyor. Ancak şirket, yoluna DOGE ile devam etmeden önce Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) için destek programları ekleyecek. Şirket, Dogecoin için tarih verdi.

  Kripto para birimlerinin, geleneksel alışveriş sektöründe kullanımı gün geçtikçe daha yaygın hale geliyor. Dünyanın birçok noktasından farklı şirket, kurum ve kuruluş, kripto paraların kullanım alanlarını genişletirken, bu alanda bir atak da dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC Group’tan geldi. Ağustos ayında şirket, yıl sonuna kadar Bitcoin (BTC) ile ödemelerin başlayacağını duyurmuştu. Bu açıklaması ile heyecan uyandıran şirketten, Dogecoin (DOGE) ile ilgili olarak da tarih geldi.

  CEO Adam Aron, DOGE İçin Anket Düzenlemişti

  AMC CEO’su Adam Aron, geçtiğimiz dönemlerde Twitter üzerinden bir anket düzenlemişti ve AMC’nin, ödemelerde DOGE’u kabul edip etmemesi konusunda kripto topluluklarının fikrini almıştı. Beklenmedik derecede yüksek oranlarda DOGE’un kabul edilmesi sonucu çıkınca, Aron da bu alanda adım atacaklarını ifade etmişti. Bu konuda nasıl bir adım atacakları merakla beklenen AMC’den bir açıklama geldi. CEO Adam Aron, Dogecoin için de tarih verdi.

  Dogecoin ile Ödemeler İçin Tarih Belli Oldu

  19 Ekim Salı günü CNBC ile bir röportaj gerçekleştiren Adam Aron, konuya ilişkin olarak “2022 yılının ilk çeyreğinde Dogecoin ile ödemeleri kabul etmeye başlayacağımızı düşünüyorum” dedi. Bir diğer yandan Adam Aron, geçtiğimiz haftalarda AMC’nin, eGift (online hediye çeki) kartlarında da Dogecoin ve diğer önde gelen kripto para birimlerini kabul etmeye başladıklarını dile getirmişti. Aron’un açıklamalarına göre artık AMC müşterileri, Dogecoin ile doğrudan sinema bileti alabilecek.

  Satışlar İlk Aşamada Web Sitesi Üzerinden Yapılacak

  AMC Entertainment, her ne kadar dünyanın en büyük sinema salonu zinciri olsa da şirket, kripto paralar ile ödeme kabul etme uygulamasını ilk olarak ABD’de başlatacak. Ayrıca kripto paralar ile ödeme yöntemleri, ilk aşamada web sitesi üzerinden yapılan online satışlarda sınırlı kalacak. Öte yandan şirketin Ethereum, Litecoin ve diğer kripto para birimlerini de ödeme yöntemi olarak kabul edebilmeleri için altyapı çalışmalarının devam ettiği biliniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle