Kripto Para

Bankacılık devi yeni Bitcoin fonu için başvuru yaptı

  ABD merkezli dev yatırım bankası Morgan Stanley, kripto para sektöründe bir adım daha attı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nuna (SEC) yeni bir başvuru yapan bankacılık devinden Bitcoin fonu hamlesi geldi…

  Daha öne NYDIG ve FS Investments şirketleri ile ortaklık kuran Morgan Stanley, bu sayede üç fon aracılığıyla Bitcoin fonu oluşturmuştu. Kurumsal müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda Bitcoin (BTC) yatırımlarının önünü açan banka, bu halanda hizmet vermeye devam ediyor. 

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönem yaşanırken, bankacılık sektörünün önemli isimleri de Bitcoin yatırımı yapmak isteyen müşterilerine çeşitli imkanlar sunuyor. Daha önceden BTC fonları ile gündeme gelen dev banka Morgan Stanley, yeni bir hamleye daha imza attı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nuna (SEC) yeni bir başvuru yapan bankanın dördüncü bir Bitcoin fonu için harekete geçtiği öğrenildi. 

  Dördüncü Bitcoin Fonu Yolda 

  SEC’in son belgesinde Bitcoin fonu için yapılan başvurulara da yer verildi. Bu belgedeki bilgilere göre FS NYDIG Kurumsal Bitcoin fonu ile bağlantı henüz gerçekleşmedi. Belgede Morgan Stanley’nin “ilgili müşterilere açıklandığı gibi, ihraççıya atıfta bulunduğu müşterilerle ilgili olarak belirli yerleştirme ve hizmet ücretleri alacağı” ifadeleri dikkat çekti.

  Geçtiğimiz aylarda detayları paylaşıldığı üzere Morgan Stanley, ilk olarak Galaxy Digital şirketinden 2 fon hayata geçirmişti. Bitcoin yatırımlarına artan talep doğrultusunda müşterilerinin beklentisini karşılamak için düğmeye basan dev banka, daha sonra bir Bitcoin fonu daha oluşturdu.

  Bitcoin Fonlarına Talep Artıyor

  Bankacılık devi, finans dünyasında öne çıkan NYDIG ve FS Investments şirketleri ile ortaklaşa Bitcoin fonu çıkardı. Bu fon, Morgan Stanley’nin müşterilerine sunduğu 3. BTC fonu olmuştu. Kripto para basınında yer alan haberlere göre lk NYDIG/FS Investments aracı olan FS NYDIG Select Bitcoin Fund LP’nin yatırımcılardan yaklaşık 30 milyon dolar toplamayı başardı. Uzmanlar, Bitcoin fonlarına talebin her geçen gün arttığını vurguluyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle