Kripto Para

Ünlü hedge fonu Bitcoin’e yatırım yapıyor

  Kripto para piyasasına olan kurumsal yatırımcı ilgisi artarak devam ediyor. Her geçen gün yeni kurumsal şirketlerin piyasaya giriş yaptığı bu dönemde yeni bir haber de dev hedge fonu şirketi Thirdpoint’ten geldi. Thirdpoint şirketi Bitcoin’e yatırım yaptı. Şirketin kripto para yatırımları için Coinbase borsası ile anlaştığı ortaya çıktı.

  Kripto para piyasasında 2020 yılının ortalarında artmaya başlayan kurumsal ilgi hız kesmedeb devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in inanılmaz bir yükseliş sergilediği son bir yıl içinde Bitcoin’e yöneltilen eleştiriler yerini kurumsal yatırımlara bıraktı. Kurumsallar tarafından büyük ölçüde yatırım amacı ile kullanılan Bitcoin, ödeme yöntemi olarak da popülerleşiyor.

  Bitcoin’in kurumsallaşması noktasında önemli adımların atıldığı bu dönemde yeni bir kurumsal yatırım haberi de ünlü hedge fonu Thirdpoint’ten geldi. Coindest tarafından aktarılan bilgiye göre Thirdpoint’in milyarder kurucusu Daniel Loeb, Bitcoin’in geçtiğimiz ay yaşadığı sert düzeltme esnasında yatırım yaptı. Yönetimi altında 17 milyar dolan bulunduran dev şirketin söz konusu Bitcoin’leri de kripto para piyasasının en büyük borsası Coinbase’de tuttuğu biliniyor.

  Thirdpoint kripto para yatırımlarının ayrıntıları belli olmadı

  Geçtiğimiz ay Bitcoin’in yaşadığı sert düzeltme esnasında yapıldığı ortaya çıkan Bitcoin yatırımı ile ilgili ayrıntılar ise merak edildi. Thirdpoint şirketinin Bitcoin yatırımı için Coinbase borsası ile anlaştığı bilinmekle beraber alınan Bitcoin miktarı ise açıklanmadı. Bununla beraber Bitcoin dışında diğer kripto paralara yatırım yapılıp yapılmadığı da merak edildi.

  Thirdpoint şirketinin Bitcoin’e ne kadar yatırım yaptığı ya da diğer kripto para birimlerine yatırım yapıp yapmadığı bilinmezken, yatırım için Coinbase borsası ile anlaşılması ise dikkat çekti. Bu anlaşma Coinbase için büyük avantaj olarak değerlendirildi.

  Thirdpoint’in Bitcoin yatırımı Coinbase borsası için önemli bir gelişme

  Thirdpoint şirketinin Bitcoin yatırımı için Coinbase borsasını tercih etmesi borsa için önemli bir gelişme olarak görülüyor. Borsa gelecek hafta Nasdaq’ta listelenecek. Bu listeleme ile büyük şirketlerin kasası olmak için yeni bir adım atan borsanın anlaşma sağladığı kurumsal yatırımcı sayısı da git gide artıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle