Kripto Para

Ünlü dizideki Barney ilk BTC yatırımcılarından biri!

  Bitcoin (BTC) ATM operatörlerinden CoinFlip, 15 Haziran tarihinde bir pazarlama kampanyası yayınladı. CoinFlip’in yayınladığı kampanya paylaşımına göre How I Met Your Mother dizisinde “Barney Stinson” karakterini canlandıran Neil Patrick Harris de bir Bitcoin yatırımcısı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2009 yılında piyasaya sürüldü ve 2011 yılından bu yana tüm dünyada birçok yatırımcının en gözde yatırım araçlarından biri. Ancak son dönemlerde Bitcoin, Mayıs ayındaki sert çöküş ile birlikte kötü şöhretle anılır oldu. Bunun üzerine Bitcoin ATM operatörlerinden biri olan CoinFlip de bir pazarlama kampanyası yayınladı. CoinFlip’in paylaşımına göre How I Met Your Mother (HIMYM) dizisinde “Barney Stinson” karakterini canlandıran dünyaca ünlü oyuncu Neil Patrick Harris de bir Bitcoin yatırımcısı.

  Neil Patrick Harris’in Açıklamaları

  CoinFlip, pazarlama kampanyasında Bitcoin’e yatırım yapmanın ne kadar kolay olduğunu göstermek istedi. Kampanyada Harris de yer alıyordu. Ünlü oyuncu Harris, Forbes’ten Jason Brett ile gerçekleştirdiği röportajında Bitcoin deneyimini anlattı. İlk Bitcoin yatırımcılarından biri olduğunu da dile getiren Neil Patrcik Harris’in röportajında yer verdiği ifadeler şöyle:

  “Bitcoin’i ilk duyduğum zamanı hatırlıyorum. Çoğu insan gibi ben de tam olarak anlamamıştım ama o dönemler Bitcoin fiyatı o kadar düşüktü ki çok fazla risk almadan bir şans verebileceğimi düşündüm. Şimdi ise yatırımım inanılmaz derecede büyüdü ve değeri arttı. Büyük şirketler ve geleneksel yatırımcılar dahi bu akıma katılıyor.

  Amacım, kripto para birimine yatırım yapmanın ve finansın geleceğine katılmanın ne kadar kolay ve ulaşılabilir olduğunu herkesin bilmesini sağlamak.”

  CoinFlip CEO’sunun Açıklamaları

  Harris’in de dahil olduğu pazarlama kampanyasını düzenleyen CoinFlip’in CEO’su Ben Weiss de konuya ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Weiss konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Kripto paralar ürkütücü olabilir ve bu kampanya ile yola çıktığımız şeylerden biri de Bitcoin almanın aslında ne kadar basit olduğunu göstererek gizemini açığa çıkarmaktı.”

  Twitter gibi sosyal medya mecralarında başlatılan söz konusu pazarlama kampanyası çeşitli televizyon ve Youtube kanallarında devam edecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle