Kripto Para

Gemini borsası DOGE müşterilerine pasif gelir imkanı sunuyor

  Winklevoss ikizleri tarafından kurulan ABD merkezli kripto para borsası Gemini, Dogecoin (DOGE) sahiplerine artık pasif gelir imkanı sunuyor. ABD’nin en büyük kripto para borsalarından olan Gemini, DOGE’u geçtiğimiz günlerde listelemeye başlamıştı.

  ABD merkezli en büyük kripto para borsalarından biri olan Gemini, Dogecoin (DOGE) sahibi müşterileri için yeni bir adım daha attı. Tyler ve Cameron Winklevoss ikizleri tarafından kurulan Gemini, artık Dogecoin sahiplerine pasif gelir kazanma olanağı tanıyacak. Borsa, Dogecoin’i geçtiğimiz günlerde listelemeye başlamıştı. Listeleme duyurusunun ardından Tyler Winklevoss yaptığı açıklamada DOGE’un “halkın parası” olduğunu, herhangi bir devlet kontrolünde olmadığını ve bir şaka olmadığını dile getirmişti.

  Tyler Winklevoss’un DOGE Düşünceleri

  İkizlerden Tyler’a göre DOGE bir para birimi olduğu kadar, “para felsefesi ile ilgili bir ifade” olma özelliğini de taşıyor. Milyarder yatırımcı ve DOGE destekçisi Mark Cuban ile DOGE konusunda aynı safta yer alan Tyler Winklevoss, Dogecoin’e biçilen değerin meşru kılınabileceğini ifade etmişti. Bu açıklamalar eşliğinde Gemini’de listelenen DOGE; USD, EUR, GBP, AUD, CAD, SGD ve HKD paritelerinde trading işlemleri görüyor. Şimdi ise Gemini borsasındaki DOGE sahipleri pasif gelir kazancı elde etme olanağı yakaladı.

  Gemini Earn Hizmeti ile Yıllık %2,25 

  9 Mayıs tarihinde Gemini tarafından yapılan duyuruda, DOGE sahiplerinin Gemini Earn hizmeti ile hesaplarındaki DOGE miktarının yıllık %2,25’i kadar kazanç elde edebileceği açıklandı. Müşteriler gelirlerini günlük olarak alabilecek ve istedikleri zaman kripto paralarını kullanabilecek. Gemini, müşterilerinden bu hizmet için herhangi bir ücret ya da minimum bakiye miktarı talep etmiyor. Ancak bu hizmetten sadece ABD’deki ve Singapur’daki müşteriler yararlanabilecek.

  Gemini COO’su Perlman’ın Açıklamaları

  Konuya ilişkin olarak CNBC’ye açıklamalarda bulunan Gemini COO’su Noah Perlman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Gemini olarak kripto para konusunda en heyecan verici şeylerden birinin, kişiyi güçlendirmesi olduğuna inanıyoruz. Dogecoin’in de bunun olağanüstü bir örneği olduğunu düşünüyoruz.”

  Gemini Earn hizmet platformu Şubat ayında faaliyete geçti. Bu hizmet ile Gemini borsasında 32 ayrı kripto paradan %7,4’e kadar kazanç sağlamak mümkün. Yakın bir zamanda Gemini Earn üzerinden stablecoin olan Gemini Dollar’dan da (GUSD) alınabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle