Kripto Para

Atari ve Winamp NFT rekabetine katıldı

    Bir döneme damgasını vuran Atari ve Winamp şirketlerinin NFT hamleleri dikkat çekti. Popülerliğini yeniden kazanmak isteyen medya oynatıcısı Winamp, blockchain teknolojisini kullanarak gelişme planlarını açıkladı…

    Video oyun dünyasının popüler markalarından Atari, NFT sektörüne giriş yapıyor. Kripto para piyasasında belirsizliğin devam ettiği bu dönemde Atari’den dikkat çeken ortaklık duyurusu geldi. Atari, dijital baskı şirketi Pixels ile ortaklık kapsamında NFT alanında yeni girişimler yapmaya hazırlanıyor. 

    Kripto paralardaki belirsizlik ortamında NFT projelerine olan ilgi epey azaldı. Kripto para birimlerinin ayı piyasasında değer kaybetmesine rağmen NFT girişimlerine olan ilgi attı. NFT ve metaverse sektörüne yönelik hamleler yapanlar arasına Atari de girdi. Atari NFT alanında attığı yeni adımlar için Pixels şirketliyle ortak oldu. 

    Atari NFT Sahiplerine Yeni Avantajlar 

    Video oyun firması Atari’nin NFT’sini alan kullanıcılar, beş farklı boyutta mevcut ürünlerinin fiziksel versiyonlarını oluşturabilecek. Bu özellik sayesinde NFT sahipleri ürünlerini Pixels şirketinin çerçeveli baskı ve posterlerine dönüştürebilecek. Kullanıcılar için Ethereum cüzdan uygulaması geliştiren Atari, bu cüzdan üzerinden şirkete ait bir baskı sayfasına bağlanmayı kolaylaştırdı. 

    Atari ile ortaklık kuran Pixels CEO’su Sean Broihier, yeni özellik hakkında “NFT’lerin popülaritesindeki son artışla birlikte, baskı yeteneklerimizi NFT topluluğuna genişletmek doğal bir uyumdu” ifadelerini kullandı. Atari’nin 50 yılı olarak adlandırılan NFT koleksiyonu sektörde büyük ilgi görmeye devam ediyor. 

    Winamp NFT Eklentisi Getirdi

    Türkiye’de özellikle 2000’li yılların başında çok popüler olan Winamp uygulaması, blockchain teknolojisini kullanarak yeniden adından söz ettirmeyi planlıyor. Windows medya oynatıcısı Winamp, artık müzik NFT’lerini de platformunda oynatmaya başladı. Güncelleme alan Winamp uygulamasında NFT gömülü ses dosyaları çalınabilecek. 

    Winamp CEO’su Alexandre Saboundjian bu güncelleme hakkında şunları söyledi: “Winamp, MP3’lerin müzik dinleme ve müzikten keyif alma şeklimizi değiştirdiği ilk dijital müzik inovasyonunun önemli bir parçasıydı. Şimdi, giderek daha fazla sanatçı web3’ü ve potansiyelini keşfettikçe, bir sonraki yeniliğin öncülüğünü destekliyoruz.” MP3 çalar oynatıcısı şirketin 2023 yılı başlarında içerik oluşturucu hizmetler sunması bekleniyor.

    Benzer Başlıklar

    Daha Fazla Yükle