Arweave (AR) Token Nedir? AR Coin Nereden Alınır?

  Kripto para birimleri arasında son dönemde araştırma konusu olan Arweave (AR) Token hakkında detaylı bilgiler merak edilmekte. Bu yazımızda Arweave (AR) Token nedir, AR coin nereden ve nasıl alınır, projenin amacı nedir gibi soruların yanıtlarını inceleyeceğiz.

  Arweave (AR) Token Nedir?

  Arweave, verilerin süresiz olarak depolanması için bir platform sunarak geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Arweave ağı, kendisini “asla unutmayan topluca sahip olunan bir sabit disk” şeklinde tanımlamaktadır. Bu ağ üzerinde bir dizi topluluk odaklı uygulamanın yanı sıra kalıcı, platforma ait ve merkezi olmayan permaweb yer almaktadır. 

  Arweave, iki doktora öğrencisi olan Sam Williams ve William Jones tarafından kurulmuştur. Arweave merkeziyetsiz depolama ağının yerel kripto para birimi AR tokendır. Ağ bilgilerini süresiz olarak depolamak amacıyla madencilere ödenen AR, 2017’de başlayan çalışmaların sonucunda Arweave adıyla 20218 yılında piyasaya sürülmüştür. 

  AR Projesinin Amacı ve Whitepaper

  Arweave, depolama ağı çevresinde sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmayı hedeflemektedir. Geliştiricilerin desteği ile Arweave ağının temel amacı, bireyler arasında ve zaman içinde yeni nesillere bilgi depolamak ve paylaşmaktır. Süresi ve merkeziyetsiz bir depolama ağı olduğu için ağdaki permaweb, Arweave’in “blok örgüsü” üzerine inşa edilmiştir. Arweave ve yerel kripto para birimi AR token hakkında detaylı bilgiler ile whitepaper’ı bağlantı adresinden inceleyebilirsiniz. 

  Arweave (AR) Token Yorumları

  Arweave ve AR token, proje bazlı düşünüldüğünde kripto para piyasasında öne çıkan kripto para birimlerindendir. Depolama alanında hizmet verdiği için de geniş bir kullanıcı ağına sahiptir. Fakat kripto para uzmanları, kripto para piyasasının volatil ve değişken koşullarını göz önünde bulundurarak AR token hakkında şu anda bazı belirsizliklerden söz etmektedir. Bu yüzden AR token yatırımı yapmak isteyen kripto para yatırımcılarının temkinli davranmayı sürdürdükleri belirtilmektedir.

  Piyasa hacmine göre gelecek vaat eden kripto para birimleri arasında gösterilen Arweave, finans dünyasının önde gelen fon yönetim şirketlerinden de yatırımlar almıştır. 2020 yılının Mart ayında, Arweave geliştirici ekibi ve topluluğundan yapılan açıklamada, finans dünyasının en büyük varlık şirketlerinden Andreessen Horowitz tarafından yatırım aldıkları belirtilmiştir. Bunun dışında Union Square Ventures ve Coinbase Ventures’tan 8.3 milyon dolar fon yatırım alındığı duyurulmuştur. 

  AR Token Geleceği Ne Olur?

  Kripto para sektöründe gelecek vaat eden kripto paralardan biri olarak gösterilen Arweave (AR) Token çok sayıda yatırım almasıyla da bireysel yatırımcılara güven vermektedir. Finans dünyasının büyük şirketlerinden yüklü miktarda yatırım alan AR token için 2019 yılında da Multicoin Capital’den büyük çaplı yatırım gelmiştir. Arweave, proje olarak güçlü olduğu düşünüldüğü için yatırımcı ilgisini çekmeye devam ederek büyümesini sürdürmektedir.

  Arweave (AR) Token Fiyatı Ne Kadar?

  Son edinilen bilgilere göre 1 AR fiyatı %arweave+try% TL. Döviz cinsinden ise %arweave+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Arweave fiyatı 24 saatte %arweave+yuzde%.

  Kripto para piyasasındaki boğa trendi ile birlikte ciddi oranda yükseliş yaşayan Arweave (AR) Token fiyatı, altcoin piyasasındaki hareketliliklere paralel şekilde ilerlemektedir. Son dönemde önde gelen altcoin projelerinde görülen fiyat artışlarının benzeri AR token fiyatında da yaşanmaktadır. Zaman zaman sert düzeltmeler görülse de kripto para uzmanları AR token fiyatının yükselen kanal içinde yer aldığı için yoluna emin adımlarla devam ettiğini belirtmektedir.

  Arweave (AR) Token Nasıl ve Nereden Alınır?

  Arweave (AR) Token satın almak için şu aşamaları gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır:

  • 1. Adım: Arweave (AR) Token listeleyen popüler borsalardan Binance, FTX, Huobi Global, HitBTC gibi borsaların web sitesine giriş yapın.
  • 2. Adım: Borsanın web sitesinde ücretsiz kayıt olma bağlantısına tıklayın.
  • 3. Adım: Üyelik kayıt formunu KYC bilgilerinizle doğru ve eksiksiz şekilde doldurun ve hesabınızı oluşturun.
  • 4. Adım: Borsada hesap açtıktan sonra size uygun para yatırma yöntemini seçerek hesabınıza TL transferi yapın.
  • 5. Adım: Bakiyeniz oluştuktan sonra borsanın kripto para satın al menüsü üzerinden Arweave (AR) Tokenı seçerek alım emri verin.
  • 6. Adım: Satın aldığınız AR tokenları borsada veya borsadan çekerek daha güvenilir olan soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Arweave (AR) Token avantajları nelerdir?

  • Veri depolama alanında kullanıcı yararı gözeten, sağlam bir projeye sahiptir. 
  • Altcoin yatırımcılarına yüksek kazanç vaat eden, geleceği parlak bir kripto para birimidir.
  • Binance gibi dev borsaların listelediği güvenilir kripto para birimlerindendir. 

  Dezavantajları Neler?

  Arweave (AR) Token dezavantajları nelerdir?

  • Yüksek rekabet: Blok zinciri tabanlı veri depolama hizmeti sunan merkeziyetsiz ağların sayısı bir hayli fazladır. Bu yüzden Arweave’nin rekabet ettiği proje sayısı ve alternatifleri çoktur.
  • Yüksek volatilite: Kripto para yatırımlarında bir anda hızlı yükselişler ve düşüşler meydana gelebileceği için yatırımcıların bu riski göz ardı etmemesi gerekir. 

  Sonuç

  Arweave (AR) Token, blok zinciri tabanlı veri depolama merkezidir. Herkesin kullanımına açık ve sınırsız veri depolama imkanı sunan bu platform, kullanıcılardan talep gördüğü için AR token fiyatına olumlu yansımaktadır. Ayrıca Arweave, sektördeki en büyük finans kuruluşlarından büyük miktarlarda yatırımlar aldığı için uzun vadede doğru bir yatırım tercihi olarak görülebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle