Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 13 Kasım 2021

  Bir süredir konsolide olan ve yükseliş hareketi için güç toplayan Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden yukarı yönlü hız kazandı. BTC fiyatındaki yükseliş dalgası popüler altcoin fiyatlarına da olumlu yansıdı. Kripto para piyasası genelinde olumlu bir hava hakimken basında önemli haberler gündem oldu.

  13 Kasım 2021 Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD merkezli popüler kripto para borsası Kraken “Ekim 2021 Piyasa Özeti ve Görünümü” başlıklı raporda Bitcoin hakkında bir fiyat tahmininde bulundu. Analistlere göre BTC daha öncekine benzer grafik çizerse yıl sonundan önce 96 bin dolarlı seviyelere rahatlıkla ulaşabilecek. Borsanın raporu, BTC yatırımcılarında büyük heyecan yarattı. 

  Finansal hizmetler firması deVere Group CEO’su Nigel Green popüler kripto para birimleri olan Bitcoin, Ethereum, Solana ve Cardano hakkında yorum yaptı. Enflasyondaki endişeler sebebiyle BTC fiyatında yükseliş bekleyen Green şunları söyledi: “En azından 2022’nin ikinci çeyreğinin başına kadar BTC yükselişinin sürmesi muhtemel. Bitcoin, genel olarak fiyatından etkilenmeyen sınırlı arzı nedeniyle enflasyona karşı bir kalkan olarak görülüyor.”

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği SkyBridge Capital’in yöneticisi Anthony Scaramucci, Bitcoin’in kolaylıkla 500 bin dolara ulaşabileceğini söyledi. “Her milyonerin en azından 1 BTC’si olacak kadar yeterli Bitcoin bile yok” diyen Scaramucci kısıtlı arza sahip olması nedeniyle BTC fiyatının yükselmeye devam edeceğini belirtti.

  Altcoinlerde ise Hindistan’ın önde gelen kripto varlık platformlarından CoinDCX uygulamasında Shiba Inu’yu (SHIB) listeledi. Borsadan yapılan açıklamada yatırımcılar arasındaki popülerliğin artması ve yükselen talep nedeniyle SHIB coinin listelendiği ifade edildi. 

  Cardano ve Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOHK’nın CEO’su Charles Hoskinson, son paylaşımıyla dikkat çekti. ADA coin yatırımcılarını heyecanlandıran ünlü isim, projenin 2022 yılındaki yol haritasını açıkladı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardaki güncel verilere göre Bitcoin (BTC) fiyatında yüzde 2’ye yakın oranda değer artışıyla 64.654 dolarlı seviyeler görülüyor. ETH, ADA, XRP ve DOT kripto para birimlerinde yükseliş kısıtlı oranda kalırken yatırımcıların yüzü gülüyor. Günün en çok kazandıran altcoin projesi ise son 24 saatte yüzde 6.10 oranında değer kazanan SOL coin oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle